Броварський відділ ГУ Держпродспоживслужби: рекомендації населенню при придбанні та застосуванні пестицидів

125

Щороку під час дачного сезону пожвавлюється реалізація   пестицидів та агрохімікатів. Як же зорієнтуватися у великому різномаїтті яскравих пакетиків з хімікатами та уникнути ризику придбання некондиційних(непридатних для  використання) пестицидів та агрохімікатів.

Броварський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що відповідно до чинного законодавства, допускається обіг пестицидів та агрохімікатів, які занесені до Державного реєстру пестицидів, дозволених для поширення в Україні.

Звертаємо увагу, що під час придбання пестицидів необхідно уважно ознайомитись з маркуванням. Маркування повинно містити наступну інформацію: назва пестициду, назву підприємства-виробника, його місцезнаходження, інформацію про його призначення, умови та норми використання, дату виготовлення, термін придатності, інформацію з попереджувальну інформацію про заходи безпечного використання.

Пестициди– це отруйні речовини, які залежно від призначення діляться на кілька груп:

– інсектициди – хімічні речовини для знищення комах;

– акарициди – хімічні речовини для знищення кліщів;

– лімбациди – хімічні речовини для знищення нематод – круглих хробаків, що паразитують у рослинах;

– зооциди – хімічні речовини для знищення гризунів;

– фунгіциди – хімічні речовини для знищення грибків, що паразитують головним чином на насіннях сільськогосподарських культур;

– гербіциди та дефоліанти – хімічні речовини для знищення бур’янів.

Пестициди використовуються для знищення шкідника як рослинного, так і тваринного походження і застосовуються в сільському господарстві і в домашніх умовах.

На сьогодні відомо три основні шляхи, якими пестициди можуть потрапити в організм:

– Можна вдихнути пестицидну пару або пил.

– Можуть потрапити на шкіру.

– Можна випадково їх проковтнути.

Щобуникнутиотруєння пестицидами необхіднодотримуватисьнаступнихпорад

– використовуйте пестициди суворо за призначенням; Уникайте використання пестицидів у вітряну погоду (швидкість вітру перевищує 2,5 м/с);

– під час внесення пестициду стійте так, щоб на вас не зносило вітром бризки або пил пестицидів;

– розпилюйте аерозоль якомога ближче до оброблюваного об’єкта, використовуючи наконечники для дрібнокрапельного обприскування;

– якщо хтось біля вашого будинку працює з пестицидами, щільно закривайте вікна та двері, не випускайте дітей гуляти на вулицю.

– ретельно витримуйте строки застосування їх і безпечні строки збору врожаю;

• при обробці своїх городів і ділянок користуйтесь респіраторами, стежте за ними, щоб пестициди не потрапляли на шкіру, в дихальні шляхи;
  • після обробки ретельно вимийте руки з милом, шию, а краще – прийміть душ, прополощіть порожнину рота, горло;
  • одежу, в якій проводили обробку пестицидами, треба ретельно витрусити і випрати в розчині мила або пральному порошку і соди;
  • не допускайте дітей на оброблені пестицидами ділянки, не проводьте обробки в їх присутності, не зберігайте отруту в пляшках з під напоїв, які приваблюють дітей, ретельно ховайте отруту в місцях недосяжних для дітей.

Пам’ятайте! Хімічні засоби захисту рослин і піднесення врожайності внаслідок невірного використання або поводження з ними, можуть стати джерелом нещасних випадків і отруєнь. Бережіть своє здоров’я, здоров’я своїх близьких і навколишнє природне середовище.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)