БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ, ДАНИНА ПРАВДІ, СЛАВА І ЧЕСТЬ ГЕРОЯМ... - Броварська РДА

Жертовний хрест під Крутами стоїть,

Людською пам’яттю приречений стояти

Холодний вітер з верховіть

Цілує Хрест, як сина матір.

Сьогодні, 29 січня, біля Кургану «Пам’яті Героїв Крут», що розташований на території Зазимської територіальної громади, відбувся пам’ятний захід до чергової річниці подвигу студентського війська українських патріотів.

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Вшанувати пам’ять Героїв Крут зібралися: виконувач обов’язків  голови Броварської районної державної адміністрації Павло Проскочило, голова Броварської районної ради Сергій Гришко, голова Зазимської територіальної громади Віталій Крупенко, військовий комісар Броварського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Василь Довгань, голова координаційної ради учасників Антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, волонтерів, діючих військовослужбовців та сімей загиблих при Броварській райдержадмінстрації Роман Комендант, голова громадської організації “Чорнобильський Спас” – Яків Скопич, остарости старостинських округів, депутати всіх рівнів, представники громадських об’єднань, учнівська молодь, актив району та ЗМІ.

Сто три роки тому відбулася подія в історії нашої країни, яка стала символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Добровольці — захисники Крут виступили проти кількатисячного російсько-більшовицького війська, затримавши таким чином наступ на Київ на чотири дні. Для тільки-но проголошеної незалежної Української Народної Республіки це були визначальні дні, які дозволили їй отримати міжнародне визнання та військову допомогу.

– Ще зовсім молоді, але з абсолютним усвідомленням того, що вони хочуть бути вільними і незалежними, оборонці Крут стали на захист української державності. Їх героїзм є символом незламності українців, — зазначив Павло Проскочило.

Віталій Крупенко наголосив, що таку ж силу духу і стійкість у цей самий день понад сто років потому проявляють і наші сучасні герої. Ми низько вклоняємось їх подвигу та пишаємось ними.

Кожен з виступаючих наголошували на тому, що і сьогодні захисники України демонструють спадковість українських військових та являють собою віддзеркалення героїчного минулого Українського народу, вражають своїм патріотизмом, самовідданістю та досвідом.

Молоде покоління мешканців Броварщини своїми виступами додало патріотичного настрою.

Пам’ять усіх полеглих за свободу та незалежність Української держави учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку.

По закінченню заходу за участі протоієрея о. Миколая – настоятеля Свято-Покровського храму (с. Літки) та о. Василя – настоятеля Свято-Михайлівського храму (с. Красилівка) відбулась панахида за загиблими в бою.