Виїзний прийом керівництва райдержадміністрації: самоорганізація Калитянської громади необхідна і неминуча

343
Виїзний прийом керівництва райдержадміністрації: самоорганізація Калитянської громади необхідна і неминуча

6 жовтня 2021 року керівник Броварської райдержадміністрації Павло Проскочило провів виїзний прийом громадян в Калитянській територіальній громаді Броварського району. До складу делегації увійшли представники відділу юридичного забезпечення та роботи зі зверненнями громадян, відділу освіти, молоді та спорту та організаційно-інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Броварської райдержадміністрації.

Як і раніше актуальними залишається ціла низка проблем у селищі міського типу Калита. Через те, що свого часу стало банкрутом комунальне підприємство «Калитянський» і угоди з надавачами різних послуг — на постачання електроенергії, водовідведення, водопостачання, вивезення сміття, прибирання прибудинкових територій — втратили чинність, деякі послуги припинилися, а деякі надаються лише частково. По факту є ситуація, коли у селищі міського типу відключене постачання електроенергії у багатоквартирних будинках в місцях загального користування, не належним чином триває вивезення сміття, постійно руйнуються каналізаційні мережі, зняли з надання послуг — роботу двірників тощо.

Голова Калитянської селищної ради Юрій Плакся проінформував присутніх про те, що борги від населення за сплату комунальних послуг накопичувалися роками, поки в якийсь момент надавачі послуг припинили їх надавати, а КП «Калитянський» не було визнаним банкрутом.

Тепер вибудовується логічний ланцюжок дій громади, щоб спільно вийти з ситуації, яка набуває критичних масштабів. Мешканці багатоквартирних будинків мають самоорганізовуватися, проводити самостійно загальні збори по будинках і створювати структуру, яка матиме юридичне підґрунтя. А саме — це може бути ОСББ чи передача прав управління господарством будинків управителям — чи це будуть приватні компанії чи, наприклад, той же КП «Надія». Однак, враховуючи те, що населення Калитянської громади складають здебільшого люди похилого віку та люди з обмеженими можливостями, юридичними питаннями фактично може не бути кому займатися.

Мешканці ще не зовсім розуміють увесь процес переходу на самоорганізацію будинків у тій чи іншій формі. Вже зараз зрозуміло, що цей етап складний, але і неминучий. І тут уже завдання представників органів місцевого самоуправління — районних, місцевих депутатів і виконавчої гілки влади у громаді — максимально донести інформацію до населення.

Ще одним важливим питанням, яке було підняте на виїзному прийомі, стала подальша доля Калитянської громади як співзасновника КНЗ «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня Броварської районної ради та Броварської міської ради». Під час засідання прозвучала інформація, що потенційно розглядається варіант виходу Калитянської громади із співзасновників та тих, хто співфінансує Броварську районну центральну лікарню. Як аргумент — кошти, які не підуть на це співфінансування будуть використані на місцеві потреби — первинну ланку медицини, благоустрій, житлово-комунальне господарство тощо.

Виконувач обов’язків голови Броварської державної адміністрації Павло Проскочило закликав громаду підійти до питання зважено і не робити поспішних висновків.

Усі присутні на засіданні зійшлися у спільній думці, що необхідно докладати зусиль по збільшенню наповнення до бюджету. Тож питання залучення інвестицій та заведення на території громади інвесторів — зі сплатою податків у бюджет, з інвестиційними зобов’язаннями, наданням робочих місць тощо — одне з найактуальніших.

Отже, громаді потрібно самоорганізовуватися, а представникам органам місцевого самоврядування та місцевій владі необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб такий етап був якомога легший для місцевого населення.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)