Водопостачання у Калиту частково відновиться, але питання залишаються

Водопостачання у Калиту частково відновиться, але питання залишаються

Подача води у селищі міського типу Калита Броварського району до багатоквартирних будинків та приватного сектора буде, щоправда, лише вдень, а до місцевих комунальних підприємств — надавачів послуг — залишається і недовіра громади, і багато фахових питань. Таке резюме робочої наради з питання щодо водопостачання для Калити Броварського району, яка відбулася 17 червня 2021 року у Броварській райдержадміністрації.

Нагадаємо, 14 червня до Калити виїжджала робоча делегація на чолі з виконувачем обов’язків голови Броварської райдержадміністрації Павлом Проскочилом. Тоді керівництвом райдержадміністрації була заслухана інформація та вивчені позиції усіх сторін, як надавачів послуг, так і користувачів.

Трансляцію наради 14 червня 2021 року у селищі Калита можна подивитися тут

Цього разу до Броварської райдержадміністрації були запрошені представники комунальних підприємств, які відповідальні за надання комунальних послуг і водопостачання, зокрема.

У засіданні, за головування виконувача обов’язків голови Броварської райдержадміністрації Павла Проскочила та керівника апарату райдержадміністрації Андрія Супруна взяли участь керівник КП «Калитянський» Станіслав Мороз та очільник КП «Надія» Олег Пантась. Калитянську громаду представляв заступник голови — Ігор Печонка. На засіданні також були присутні депутати Броварської районної ради, актив селища та ЗМІ.

Зліва направо: Олег Пантась, Станіслав Мороз, Ігор Печонка та В’ячеслав Чиж

Засідання розпочалося з констатації фактів — до мешканців не була належним чином донесена інформація про те, що є загрозлива ситуація з заборгованістю та ймовірним відключенням водопостачання, а також своєчасно не була проведена кампанія з переукладенням угод на постачання комунальних послуг.

Як наголосив Павло Проскочило, знаючи про борги від населення у більш, ніж 3 мільйони гривень, керівники комунальних підприємств повинні були зафіксувати показники лічильників і попередити громаду про можливі відключення води терміном, щонайменше, за місяць.

Присутні керівники комунальних підприємств спробували пояснити, що ухвалювати рішення щодо обмеження постачання води довелося дуже швидко, а Станіслав Мороз проінформував, що надавав офіційну доповідну щодо ситуації. Однак, така аргументація викликала у керівників райдержадміністрації логічне запитання: «Хто отримує заробітну плату, зокрема, і за те, щоб доносити до громади інформацію щодо ймовірних надзвичайних ситуацій та вживати заходів для їх уникнення?».

Щодо інформації про те, що на сьогодні банківські рахунки КП «Калитянський» заблоковані через борги, то як зазначив Андрій Супрун, райдержадміністрацією вона буде перевірена.

Зазначимо, що під час засідання слово для виступу брали представники громади, колишні та чинні депутати Броварської районної ради.

Звучали різного роду звинувачення на адресу постачальників комунальних послуг, але і, зокрема, інформація про те, що багато рішень громади через загальні збори та збирання підписів, на жаль, не виконувалися. Зокрема, про те, що потрібно створити нове комунальне підприємство, де буде обране керівництво на засадах відкритого, чесного конкурсу, а також про те, що потрібно виробити механізми стягнення через суди кошти зі злісних не платників. Як заявила присутня на засіданні колишня депутат Броварської районної ради Тетяна Колісниченко — ці та інші рішення громади не виконуються, а з боку населення до чинних керманичів обох комунальних підприємств немає довіри.

Тетяна Колісниченко

Також було звернуто увагу на те, що сама трубна система подачі води у селищі дуже застаріла і потребує негайного ремонту. Навіть, коли після відновлення подачі водопостачання, вода з труб йде ржава і зовсім не придатна ні для харчового, ні навіть, господарського використання.

Депутат Броварської районної ради В’ячеслав Чиж звернув увагу на те, що на сьогодні є кілька варіантів виходу із ситуації: 1) зберегти КП «Калитянський» і займатися реструктуризацією боргу, 2) зробити повне переукладення угод через КП «Надія».

Сам депутат Чиж вважає, що потрібно рухатися по варіанту №1 — зберегти КП «Калитянський», провести повний аудит і обрати нове керівництво підприємства на умовах відкритого конкурсу.
Ще один депутат Броварської районної ради Олександр Короленко звернув увагу на важливості донесення до населення інформації про те, що по всіх боргах, які були станом до 31 березня 2021 року за водопостачання потрібно сплачувати на рахунок КП «Калитянський», а починаючи з 1 квітня 2021 року на рахунок КП «Надія». «Це потрібно донести калитянам, щоб уникнути фінансової плутанини», — наголосив депутат.

За підсумками зустрічі було зроблено такі висновки: задля розв’язання даної ситуації Броварська районна державна адміністрація готова надавати всебічну правову та юридичну підтримку Калитянській селищній раді. А комунальники відновлять водопостачання до багатоквартирних будинків та до приватного сектору, але поки що лише у денний час.

Щоправда, питання з водопостачанням для селища Калита, так само, як і з фінансовою діяльністю комунальних підприємств та заборгованістю перед постачальниками послуг, залишається відкритим.

Трансляцію наради 17 червня 2021 року у Броварській районній державній адміністрації можна подивитися тут

(0 votes. Average 0 of 5)