Голодомор 1932-1933 років – біль душі і пам'ять серця - Броварська РДА

В історії бурхливого XX століття голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце. Ці сторінки нашої історії завжди будуть одними з найстрашніших та найжорстокіших. Адже тоді, радянська влада зробила все, аби знищити українців і обрала для цього один із найбезжалісніших способів – голод.

27 листопада 2020 року, напередодні вшанування Дня пам’яті про тих, хто загинув голодною смертю, біля Меморіалу жертвам Голодомору 1932-1933 років, в с. Рожни Броварського району, відбулися заходи з увічнення пам’яті мільйонів людей, які стали жертвами страшних часів в Україні, а також тих громадян, які пережили цю трагедію в історії Українського народу.    На заході були присутніми: перший заступник голови Броварської районної державної адміністрації П. Проскочило, виконувач обов’язків керівника апарату Броварської райдержадміністрації О. Попова, представники Броварського районного будинку культури та Рожнівської сільської ради.    Перед присутніми виступив перший заступник голови Броварської райдержадміністрації, який в своєму зверненні наголосив на необхідності збереження пам’яті про цю трагедію українського народу та недопущення повторення подібного у майбутньому.

В ході урочистостей учасники заходу запалили свічу пам’яті та поклали до підніжжя меморіалу квіти та стиглі колосся пшениці, як символ того, чого так бракувало у ті голодні часи.

Заходи пройшли без порушення карантинних обмежень та дестабілізації суспільно-політичної ситуації в районі.