Доля багатоквартирних будинків: відверта розмова з громадою Калити Броварського району

905
Доля багатоквартирних будинків: відверта розмова з громадою Калити Броварського району

2 жовтня 2021 року у селищі міського типу Калита Броварського району пройшла лекція на тему «ОСББ: з чого починати?».

Захід відбувся за ініціативи депутатів Броварської районної ради від Калитянської територіальної громади та за сприяння Броварської районної державної адміністрації.

Спеціально запрошеними гостями на зустрічі з громадою стали: депутат Броварської міської ради, старший експерт Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій України Андрій Саук, депутат Броварської міської ради та практикуючий бухгалтер в системі управління багатоквартирними будинками Ірина Веремчук, голова правління ГО Рада голів ОСББ м. Бровари Тетяна Озимай та голова правління ОСББ «Грушевського 13-А» Наталія Ретта.

Старший експерт Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій України, депутат Броварської міської ради Андрій Саук

З боку місцевої влади у зустрічі-лекції взяв участь керівник КП «Надія», депутат Калитянської селищної ради Олег Пантась.

Зазначимо, що зустріч з громадою відбулася на тлі актуальних проблем, які зараз є у селищі міського типу Калита. А саме: у під’їздах та місцях загального користування багатоквартирних будинків припинене постачання електроенергії. Залишається і проблема з наданням і інших комунальних послуг у населеному пункті.

Як повідомив директор КП «Надія» Олег Пантась, припинення подачі електроенергії у місця загального користування у багатоквартирних будинках пов’язане з тим, що послуги електропостачання надавалися на основі договорів між ДТЕК Київобленерго та КП «Калитянський».

Тепер, за його словами, комунальне підприємство «Калитянський» збанкрутувало і саме тому послуги електропостачання припинилися. Тож тепер мешканці багатоквартирних будинків на загальних зборах будинків мають визначитися з юридичною організацією, яка буде управляти тим чи іншим будинком, а вже вона має укладати нові угоди з РЕМ на електропостачання. «Саме тому, що мешканці будинків не визначилися з формою управління своїх будинків, немає кому укладати угоди з постачальниками послуг електроенергії» — зазначив Олег Пантась, — «Так само управителем того чи іншого будинку не може стати КП «Надія», оскільки мешканці не визначилися ще з управителями своїх будинків. Тому комунальне підприємство не має належних повноважень на надання тих чи інших комунальних послуг».

Представник місцевої влади Калитянської територіальної громади, керівник КП “Надія”, депутат Калитяснької селищної рали Олег Пантась

Саме через те, що у громади накопичилося багато запитань до керівництва селищної ради, лекція поєднала переросла у формат і виступу фахівців, і запитань від мешканців.

Навіть при тому, що у місцевих жителів накопичилося багато питань щодо нинішніх проблем і щодо того, як їх розв’язувати, запрошені експерти спробували пояснити як найкраще рухатися у напрямку створення Об’єднань власників багатоквартирних будинків, у випадку, якщо є ініціатори та ентузіасти, які захочуть починати йти шляхом створення ОСББ.

Спеціалісти пояснили, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 № 301 «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків», керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», багатоквартирні будинки є такими, що списані з балансу комунальних підприємств. І надалі самі мешканці мають вирішувати долю своїх будинків — або створювати Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків або передавати керівництво будинками управляючим компаніям.

Саме в цьому напрямку, як зазначили самі фахівці, вони готові допомагати громадам, як Калитянській, так і іншим.

Депутат Броварської міської ради та практикуючий бухгалтер в системі управління багатоквартирними будинками Ірина Веремчук

Під час лекції гості розповіли: з чого починати при створенні ОСББ, чому насправді це не такий великий клопіт, як може здатися на перший погляд, чому при створенні Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків йде економія коштів через зменшення оподаткування та багато інших питань.

Ліворуч — голова правління ГО Рада голів ОСББ м. Бровари Тетяна Озимай

Головним меседжем зустрічі-лекції стало те, що громада селища загалом та будинків окремо сама має вирішувати яку, в умовах місцевих реалій, обирати долю, а вже фахівці готові всіляко надавати підтримку у формі консультацій, порад та рекомендацій.

Голова правління ОСББ «Грушевського 13-А» Наталія Ретта

За підсумками зустрічі-лекції фахівці та місцеві ентузіасти обмінялися координатами та досягли усної домовленості стосовно консультативної взаємодії.

Уже у середу 6 жовтня до Калитянської громади знову буде візит представників з Броварів. Цього разу у приміщенні Калитянської селищної ради о 10.00 год. розпочнеться виїзний прийом громадян виконувача обов’язків голови Броварської районної державної адміністрації Павла Проскочила.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)