Доступ до виборів на Броварщині для людей з інвалідністю: перші кроки

Доступ до виборів на Броварщині для людей з інвалідністю: перші кроки

Реалізація одного зі стратегічних напрямків роботи Центральної виборчої комісії — інклюзивність, а саме: забезпечення доступності виборів та усунення перешкод і бар’єрів на шляху реалізації виборчих прав громадян з обмеженими можливостями — така мета робочої наради, яка відбулася 30 червня 2021 року у Броварській райдержадміністрації за участі представників місцевого органу державної влади та органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, постановою ЦВК від 11 червня 2020 року було затверджено Стратегічний план Центральної виборчої комісії на 2020-2025 роки. Одним із пунктів цього плану передбачено проведення на регулярній основі проведення робочих нарад та роз’яснювальної роботи для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоуправління щодо питань інклюзивності виборчого процесу, зокрема, доступності виборчих дільниць для людей з обмеженими можливостями.

У робочій нараді, яка відбулася 30 червня, взяли участь члени Центральної виборчої комісії, представник Президента України з прав людей з інвалідністю, представники Київської обласної та Броварської районної держадміністрацій, органів місцевого самоврядування та міжнародних неурядових громадських організацій, що опікуються правами людей з інвалідністю. Щоб максимально залучити представників місцевих виконавчих органів державної влади та органів місцевого самоврядування до заходу, зустріч було організовано на платформі Zoom у вигляді відео-конференції.

Учасники наради обговорили наявні проблеми доступності приміщень для голосування, які були встановлені за результатами аудиту державних органів та неурядових організацій. Організатори заходу презентували результати пілотного проекту «Разом на доступні вибори», реалізованого під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. Також були заслухані рекомендації щодо адаптування приміщень для голосування та вартість його реалізації.

За результатами засідання учасники зійшлися у думці враховувати факт, що фінансова складова для реалізації проекту лягатиме на плечі місцевих територіальних громад.

Громадам надані рекомендації щодо реалізації проекту — Стратегічний план Центральної виборчої комісії на 2020-2025, для обговорення їх на місцевому рівні.

(0 votes. Average 0 of 5)