Нарада з питань реконструкції очисних споруд Броварської міської ради, що розташовані на території с. Красилівка - Броварська РДА

Нарада з питань реконструкції очисних споруд Броварської міської ради, що розташовані на території с. Красилівка

  29 вересня 2020 року у Броварській районній державній адміністрації відбулася робоча спільна нарада з питань реконструкції очисних споруд Броварської міської ради, що розташовані на території с. Красилівка Броварського району та поводження з твердими побутовими відходами на території Броварського району.    Головував: Г. Біркадзе – голова Броварської райдержадміністрації.     Присутні: керівник апарату Броварської районної державної адміністрації О. Мордач,начальник управління містобудування та архітектури Броварської міської ради С. Батинчук, начальник управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради С. Решетова, директор комунального підприємства «Броваритепловодоенергія» О. Краснощок, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Броварської районної державної адміністрації Т. Харитонюк, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Броварської районної державної адміністрації О. Заріцька, голова Калинівської селищної ради В. Булкот, в.о. старости с. Красилівка               Р. Нагібіна, директор комунального підприємства «Красилівське» Д. Нішенко, депутат Броварської районної ради В. Калашник.

 Робочу нараду голова адміністрації Георгій Біркадзе розпочав з проблемних питань, які на сьогодні турбують населення Броварського району. Це питання про реконструкцію очисних споруд Броварської міської ради, що розташовані на території с. Красилівка Броварського району та питання поводження з твердими побутовими відходами на території Броварського району.


    Світлана Батинчук – проінформувала присутніх про те, що історично склалося так, що каналізаційні очисні споруди (КОС) розміщені на території Красилівської сільської ради, на сьогодні вже території Калинівської об’єднаної територіальної громади. Очисні споруди збудовані в 70-х роках минулого сторіччя поблизу промислової забудови міста Бровари.
    Проектними рішеннями діючого Генерального плану міста Бровари 1999 року передбачено поетапне збільшення потужностей очисних споруд на містобудівний прогноз до 100 тис. м3/добу. Також передбачалося розширення території орієнтовно в чотири рази від існуючої, але при розпаюванні земель цей фактор був не врахований і на даний час земельні ділянки приватної власності безпосередньо межують із очисними спорудами, що створює проблеми як і власникам земельних паїв, так і експлуатантам зазначеного об’єкту.
    Проектом реконструкції, розробленого в період 2017-2018 років, планувалося збільшення потужностей з 22 тис. м3/добу до 37 тис. м3/добу, але в рамках громадського обговорення при здійсненні планувальної діяльності надійшли зауваження до проекту від громадськості с. Красилівки та м. Бровари.
    Враховуючи історичну ситуацію, яка склалася, в подальшому, нам, суміжним громадам, необхідно співіснувати та конструктивно підходити до вирішення проблем як м. Бровари, так і с. Красилівки.
    Георгій Біркадзе – зазначив, що при забудові м. Бровари, керівництво міста та забудовники повинні були врахувати дану проблему та мали взяти активну участь у реконструкції даного підприємства, яке вже давно потребує її.
    Вадим Булкот – проінформував присутніх про те, що мешканці району, в тому числі с. Красилівки, неодноразово зверталися до відповідних підприємств, установ та організацій про вирішення даного питання. Але на жаль не отримали жодного результату.
    Дмитро  Нішенко – повідомив про існуючу проблему. Вміст очисні споруд розливається по приватних землях, через це використання їх за призначенням неможливе.
    Георгій Біркадзе – звернувся до представників міської ради з проханням надати проект реконструкції очисних споруд для його вивчення та в подальшому подати його на експертизу для надання оцінки.
    Також голова запропонував найближчим часом організувати робочу нараду та запросити фахівців для консультації з даного питання.
    Одним із варіантів вирішення даного питання голова адміністрації вбачає залучення інвестора для побудови нового підприємства «Очисні споруди» та заключити договір про стабільність плати за обслуговування на 5 років.

    Далі голова Броварської районної державної адміністрації перейшов до питання поводження з твердими побутовими відходами на території Броварського району.
    Оксана Заріцька – проінформувала присутніх про те, що на території району здійснює діяльність із захоронення твердих побутових відходів ТОВ «Десна-2» (далі – ТПВ). Місце видалення відходів – полігон ТПВ ТОВ «Десна-2» розташований на землях Рожівської сільської ради Броварського району Київської області площею 5,2 га. Складування відходів на полігоні виконується за траншейною схемою. Ущільнений шар відходів перекривається шаром ґрунту. на території полігону працює ТОВ «ЛНК», яке відповідно до договору виконує комплекс робіт по дегазації полігону ТПВ.
    За уточненою вертикальною геодезичною зйомкою станом на 01.01.2018 полігон заповнений на 85,43 %.
    Згідно з реєстрацією ввезення побутових відходів здійснюються з м. Бровари та Броварського району підприємствами ТОВ «Еколайн – Бровари», КП «Броваритепловодоенергія», ТОВ «Селтік ТБО», КП «Бровари-Благоустрій», сільськими комунальними підприємствами, іншими підприємствами, закладами та громадянами. Обсяги захоронення на полігоні за 2019 рік 40,1 тис. тон.
    Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації був надісланий перелік несанкціонованих стихійних сміттєзвалищ за межами населених пунктів та вздовж автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення в межах району.
    З метою ліквідації за кошти обласного бюджету несанкціонованих сміттєзвалищ, які розміщені за межами населених пунктів і мають значний обсяг, після засідання районної постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами складені акти (16 шт.) з супровідним листом були передані департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації для розгляду на засіданні постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами у Київській області.
    На території району постійно проводиться ліквідація несанкціонованих та неконтрольованих звалищ відходів, зазначених у зверненнях громадян, що надходять через електронний сервіс «Інтерактивна мапа міністерства екології та природних ресурсів України»;
    З метою підвищення рівня благоустрою, утримання в належному санітарному стані територій в адміністративних межах сільських і селищних рад за межами населених пунктів Броварська районна державна адміністрація просила включити до «Програми поводження з твердими побутовими відходами у Київській області на 2017 – 2020 роки» ліквідацію виявлених на території несанкціонованих сміттєзвалищ зі значним обсягом сміття.
    Менші за обсягом стихійні сміттєзвалища у населених пунктах району систематично ліквідовуються за рахунок бюджетних коштів сільських і селищних рад, а за межами населених пунктів – за рахунок коштів районної «Програми заходів з ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території Броварського району на 2019-2020 роки».
    Георгій Біркадзе – вніс пропозицію щодо вирішення даного питання. В с. Погреби Броварського району (неподалік ТЕЦ-6) побудувати сміттєпереробний завод з встановленою системою фільтрів для очистки відпрацьованого повітря.    Вирішили: Інформацію керівників служб міста Бровари та Броварського району взято до відома, надано доручення про організацію спільних нарад з запрошенням відповідних фахівців для розгляду проблемних питань та їх вирішення.