На Броварщині вшанували пам’ять захисників, які загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України - Броварська РДА

  На Броварщині вшанували пам’ять захисників, які загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

 Відповідно до Указу Президента України № 621/2019 від 23 серпня   2019 року «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет, і територіальну цілісність України» установлено День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет, і територіальну цілісність України, який відзначається щорічно  29 серпня.    Сьогодні, 28 серпня, в с. Світильня, що на Броварщині, у Сквері імені Івана Марченка відбувся захід, присвячений роковинам Іловайської трагедії та Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

    В заходах взяли участь: Голова Броварської районної державної адміністрації Микола Клименко, керівник апарату райдержадміністрації Оксана Мордач, начальник відділу управління персоналом та організаційної роботи апарату адміністрації Олена Попова, Світильнянський сільський голова               Олександр Кругляк, мама Героя-атовця  Леоніда Островська та актив села.

 Присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання та до підніжжя пам’ятного знаку поклали квіти.

Микола Федорович зазначив, що за час проведення АТО/ООС, у бойових діях на Сході України, взяли участь 826 жителів Броварського району, 8 з них віддали найдорожче – свої життя за незалежність, суверенітет, і територіальну цілісність України. Це:    1. Грицай Олександр Васильович – с. Семиполки;    2. Козороз Леонід Едуардович – с. Шевченково;    3. Конончук Андрій Петрович –  с. Семиполки;    4. Марченко Іван Миколайович – с. Світильня;    5. Топіха Андрій Олександрович – с. Гоголів;    6. Шевченко Віктор Федорович – с. Рудня;    7. Шемець Олексій Миколайлвич – с. Семиполки;    8. Щур Володимир Іванович – с. Зазим’я.     Серед загиблих мешканець с. Світильня – солдат, стрілець-номер обслуги 81-а окремої аеромобільної бригади (90-го окремого аеромобільного батальйону) Іван Марченко, 1984 року народження.    В липні 2014 року Іван отримав повістку про мобілізацію і вже з листопада приймав участь в АТО.    Дата та місце загибелі встановлена за відеозаписом Операції боїв за Донецький аеропорт – 20 січня 2015 року.    За Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) танагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).Микола Клименко висловив свою шану мамі Героя – Леоніді Францівні та подякував за  неоціненний внесок у вихованні захисника незалежної України, який став гордістю Броварщини посмертно. Голова наголосив, що матері загиблих в АТО/ООС Героїв є гідним прикладом справжньої мужності, самовідданої материнської любові та патріотизму. 

 Похований Герой – Іван Марченко в рідному селі Світильня, на сільському кладовищі. Саме там відбулося друге покладання квітів та вшанування його пам’яті.