Повернути селищу нормальне водопостачання: Броварська райдержадміністрація здійснила робочий візит до Калити

972
Повернути селищу нормальне водопостачання: Броварська райдержадміністрація здійснила робочий візит до Калити

У Калитянській селищній раді відбулася робоча зустріч керівництва Броварської районної державної адміністрації з місцевим керівництвом та громадою щодо проблеми обмеження постачання води для споживачів селища.

Коротко нагадаємо: від 2 червня 2021 року у селищі міського типу Калита різко знизилася подача води для споживачів, а саме до кількох годин на добу. Зокрема, і на виконання звернення депутата Броварської районної ради Олександра Короленка, і для того, щоб розібратися в ситуації та знайти шляхи вирішення питання, до Калити у понеділок 14 червня вирушила делегація з Броварської райдержадміністрації.

У робочій нараді взяли участь: виконувач обов’язків голови Броварської районної державної адміністрації Павло Проскочило, керівник апарату райдержадміністрації Андрій Супрун, голова Калитянської селищної ради Юрій Плакся, керівник комунального підприємства «Надія», яке зараз надає послуги по водопостачанню, Олег Пантась. Окрім громади на зустрічі були присутні районні депутати від виборчого округу Калитянської громади та представники засобів масової інформації.

Чому так сталося або — не все так просто

У першу чергу, щодо ситуації, яка склалася, мав слово голова Калитянської селищної ради Юрій Плакся. Очільник громади повідомив, що до різкого обмеження водопостачання призвели масові несплати від населення по комунальних послуг. На сьогодні, за його словами, у комунального підприємства, що надає послуги з водопостачання є борг перед підприємствами, на яких покладена функція подачі води, на суму близько 8 мільйонів гривень. На переконання Юрія Плаксі, до ситуації призвела, зокрема, політика невиправдано низьких тарифів.

За його словами, ситуація така, що банківські рахунки КП «Калитянський», яке надавало послуги з водопостачання населенню громади, заблоковані. На сьогодні усі грошові надходження йдуть на погашення заборгованості.

Під час виступу Юрія Плаксі з’ясувалося, що суттєве обмеження подачі води у багатоквартирні будинки селища, це ще «півбіди»: на територію приватного сектору взагалі подача води припинилася.

До того ж, селищний голова повідомив, що було ухвалене рішення вночі вимикати подачу електроенергії на водозабірну станцію, через яку йде подача води.

У пошуках виходу

У гострих дискусіях присутні намагалися знайти вихід із ситуації. Прозвучали пропозиції — карати тих, хто є злісним неплатником за комунальні послуги і у кого борги складають суми у десятки тисяч гривень. Стягувати кошти через суд, або ж надати повноваження комунальним службам відключати неплатників від централізованої системи водопостачання.

Не до кінця залишається зрозумілою і ситуація з тим, кому потрібно сплачувати кошти за комунальні послуги: КП «Калитянський», яке було надавачем послуг зараз у боргах, з «замороженими» рахунками, практично доведене до банкрутства. І саме з ним у громади підписані угоди на надання послуг, тоді як з новоствореним КП «Надія» частка населення, хто уклав угоди, дуже мізерна. Присутній на нараді керівник КП «Надія» Олег Пантась наголосив на тому, що на офіційному сайті Калитянської селищної ради є зразок угоди, який потрібно роздруковувати, заповнити і підписати угоду з КП «Надія» по-новому.

Олег Пантась

Паралельно, під час наради піднімалися і дотичні проблеми, такі як водопостачання і подача електроенергії у гуртожитки, якісний вивіз твердих побутових відходів, відсутність місць на центральному кладовищі та багато інших.

Дещо з історії

Свого часу містоутворюючі підприємства — комплекс, який спеціалізувався на вирощуванні свиней, а також комбікормовий завод, займалися будівництвом житлових багатоквартирних будинків, прокладали комунікації та розбудовували інфраструктуру.

Попри те, що були великі питання по екології до підприємств, практично усі витрати по комунальних послугах брали на себе вони. В силу різних обставин, згодом весь тягар оплати за надавання послуг, наповнення бюджету лягли на місцеву громаду.

Під час наради звучала інформація про те, що неефективна робота керівництва КП «Калитянський» призвела до ситуації, коли підприємство практично доведене до банкрутства.

Та все ж найголовніше — були спроби хоч якось знайти вихід із ситуації та відновити водопостачання, як у приватний сектор, так і до багатоквартирних будинків.

Присутній на засіданні депутат Броварської районної ради В’ячеслав Чиж наголосив на тому, що потрібно терміново шукати шляхи наповнення бюджету громади. Наприклад — провести аудит землі громади і визначити ті земельні ділянки, які знаходяться в оренді, але за які по факту оренда не сплачується.

В’ячеслав Чиж

Дії керівництва Броварської райдержадміністрації

Вислухавши різні позиції та бачення ситуації Павло Проскочило, у першу чергу, зазначив, що райдержадміністрація готова надати для розв’язання проблеми юридичний супровід. Для вирішення даного питання керівник Броварської райдержадміністрації запропонував організувати 17 червня о 9.00 у райдержадміністрації робочу нараду, на яку запросити керівництво КП «Калитянський», як надавача послуг, керівництво КП «Надія», голову Калитянської селищної ради, але вже за участі представників правоохоронних органів.

Павло Проскочило

«У зв’язку з реорганізацією Броварського району, зараз підібралася нова команда, як в райдержадміністрації, так і в силових структурах. Усі ті, хто своїми неефективними діями чи бездіяльністю призвели до нинішньої ситуації у селищі Калита, мають понести відповідальність», — наголосив керівник Броварської райдержадміністрації Павло Проскочило.

Профільними відділами Броварської районної державної адміністрації триває підготовка до робочої наради.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)