Про засідання Броварської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

120

17 березня відбулося засідання Броварської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто наступні питання:

1. Про стан утримання захисних споруд цивільного захисту у Броварському районі.
  2. Про стан роботи щодо попередження пожеж, загибелі людей на них та забезпечення безпечної життєдіяльності населення на території Броварського району.
  3. Про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Броварському районі та виконання комплексних планів, щодо профілактики небезпечних інфекційних захворювань.
  4. Про визначення місць знищення вибухонебезпечних предметів на території Броварського району.

При проведенні сільськогосподарських польових робіт, під час прогулянок лісом, на природі чи навіть на власному подвір’ї відмічаються непоодинокі випадки виявлення вибухонебезпечних предметів. Це, в свою чергу, призводить до зростання загрози загибелі та травмування людей внаслідок необережного поводження з ними.

До вибухонебезпечних предметів відносяться різноманітні боєприпаси. Це авіаційні бомби, артилерійські снаряди, інженерні та артилерійські (мінометні)міни, фугаси, гранати та патрони.

Більшість із них залишились нам у спадок після Другої світової війни, але і в післявоєнний час цей «арсенал» постійно поповнювався сучасними боєприпасами, які не вибухнули з різних причин на військових полігонах та за їх межами. Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють, проте вони не втрачають здатності вибухати навіть від невеликого тертя, струсу чи легкого удару. Виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами, несе значну загрозу життю та здоров’ю людей, а також системам життєзабезпечення населення.

Так, з початку року на території Броварського району підрозділами Броварського РУ ГУ ДСНС України в Київській області знешкоджено 28 вибухонебезпечних предметів.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)