Про засідання робочої групи Служби у справах дітей та сім'ї Броварської райдержадміністрації

112

15 квітня під головуванням виконувача обов’язків голови Броварської райдержадміністрації Павла Проскочила відбулася спільна зустріч Служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації з директором Благодійної організації «Київське відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче Містечко» Оленою Кріпак.

У засіданні робочої групи також взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Андрій Супрун, начальник служби у справах дітей та сім’ї Броварської райдержадміністрації Тетяна Купріянець, головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Броварської райдержадміністрації Ірина Строй, начальник управління соціального захисту населення Броварської райдержадміністрації Лариса Яіцька, начальник відділу опіки (піклування) та сімейних форм виховання служби у справах дітей та сімʼї Броварської міської ради Євгенія Маліборська та начальник відділу з організації супроводження сімейних форм виховання Вікторія Жиромська.

У ході зустрічі Тетяна Купріянець нагадала, що на території міста Бровари функціонує СОС Дитяче Містечко. На його території знаходиться два дитячі будинки сімейного типу та дві прийомні сім’ї. Один дитячий будинок сімейного типу виховує 8 дітей. Всі діти перебувають на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації. Ще один будинок сімейного типу виховує 5 дітей. А в прийомних сім’ях виховується 6 дітей. Саме під час доповіді Тетяни Іванівни начальник управління соціального захисту населення Броварської райдержадміністрації Лариса Яіцька запропонуваларозглянути питання щодо надання батькам-вихователям та прийомним сім’ям СОС «Дитяче Містечко» субсидій на комунальні послуги.

Батьки-вихователі та прийомні сім’ї мають отримувати субсидії від держави, принаймні, на оплату комунальних послуг, а для супроводження дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в територіальних громадах Броварського району необхідно ввести посаду фахівця із соціальної роботи. Такі найголовніші пропозиції та рекомендації, що прозвучали під час засідання робочої групи.

Членами робочої групи було ухвалено рішення направити лист на Міністерство соціальної політики щодо предметних роз’яснень стосовно можливості отримання такої допомоги.

Не менш важливим стало питання інформаційної кампанії щодо роз’яснення доцільності та необхідності запровадження сімейної форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спрямовану на рекрутування кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі та щодо створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів. За результатами розгляду питання було вирішено дати доручення Благодійної організації «Київське відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче Містечко» забезпечити територіальні громади необхідними матеріалами для проведення ними належної інформаційної кампанії.

Також пані Купріянець з метою забезпечення повноцінного функціонування служб у справах дітей та здійснення органами місцевого самоврядування повноважень у сфері захисту прав дітей, охорони дитинства, опіки та піклування, дітей та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, запропонувала ввести в громадах посаду фахівця із соціальної роботи для супроводження таких дітей.

Головою засідання надані доручення головам територіальних громад щодо подачі кандидатур батьків-вихователів на створення прийомних сімей, Дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатного вихователя.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)