Робоча нарада у Броварській райдержадміністрації - Броварська РДА

  Робочу нараду, яка відбулася 20 липня 2020 року в Броварській районній державній адміністрації, за участі сільських, селищних голів (онлайн), керівників структурних підрозділів Броварської райдержадміністрації та керівників установ, які забезпечують життєдіяльність Броварського району, Юрій Плакся розпочав з вручення Почесних грамот Броварської районної державної адміністрації керівникам підприємств, благодійних фондів та релігійних громад за надану благодійну допомогу вразливим верствам населення в період карантину (Бондаренко Ользі Григорівні, Дитинюк Олені Анатоліївні, Драпей Лілії Борисівні, Ісаакію (Андронику Федору Пилиповичу), Лукову Олегу Анатолійовичу, Романенку Роману Анатолійовичу, Чернишенку Володимиру Іллічу).
    Також за сумлінну працю, зразкове виконання обов’язків, високопрофесійні та злагоджні дії по рятуванню життя дитини були нагороджені працівники бригади Броварської станції екстреної допомоги, які 12 липня 2020 року були на зміні та вчасно відреагували і надали висококваліфіковану медичну допомогу, що і врятувало життя дитини (Шевченко Вірі Іванівні, Колодичу Богдану Сергійовичу, Хіцкову Івану Васильовичу).
    З нагоди відзначення 80 – ти річчя від Дня народження за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток системи охорони здоров’я Ткаченко Єфросінію Олександрівну – лікаря загальної практики сімейної медицини Літківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини було відзначено Почесною грамотою Броварської районної державної адміністрації з врученням цінного подарунку.
    Дотримуючись карантинних заходів, всі почесні нагороди було передано керівникам установ для вручення їх особисто.

    Після вручення нагород виконуючий обов’язки голови адміністрації перейшов до розгляду питань порядку денного.

 1. Марина Сікач – провідний спеціаліст з питань цивільного захисту Броварської районної державної адміністрації проінформувала пристніх засідання про заходи запобігання загибелі людей на водних об’єктах Броварського району.
    В літній період особливо гостро стоїть питання безпеки людей на водних об’єктах. Тому, Броварською райдержадміністрацією постійно здійснюються заходи по попередженню трагічних випадків на воді, а саме.
    На черговому засіданні Броварської районної комісії з питань ТЕБ та НС (протокол № 8) 07 квітня 2020 року затверджено План заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Броварського району у 2020 році та надано відповідні протокольні доручення.
    Відповідно до Плану заходів та протокольних доручень сільським, селищним головам та головам доручено взяти на облік всі місця масового відпочинку людей на водних об’єктах (місця купання, любительської та спортивної риболовлі, місця для занять водними видами спорту) та в місцях заборонених для купання встановити або поновити щити із написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО», «НЕБЕЗПЕЧНО», «ШВИДКА ТЕЧІЯ». Крім того, надано доручення організувати роз’яснювальну роботу, через засоби масової інформації, по недопущенню загибелі людей на водних об’єктах, встановити інформаційні щити, постійні та тимчасові огородження; здійснити комплекс заходів направлених на забезпечення безпеки відпочинку людей на водних об’єктах відповідно до наказу МВС України від 10 квітня 2017 року № 301 «Про затвердження правил охорони життя людей на водних об’єктах України»; забезпечити обладнання, утримання рятувальних постів і рятувальних засобів відповідно до вимог «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України». А також, рекомендовано обстежити дно акваторії водолазами-професіоналами і очистити від сторонніх предметів.
    Відповідні доручення надано керівникам баз відпочинку та садових товариств, що знаходяться в районі.
    Броварському РУ ГУ ДСНС України в Київській області надано вказівку забезпечити виконання вимог наказу МВС України від 10 квітня 2017 року № 301 «Про затвердження правил охорони життя людей на водних об’єктах України». А також, рекомендовано направити на підготовку спеціалістів добровільних рятувальних служб, які можуть залучатись до робіт з рятування на воді під час купального сезону.
    На виконання даних протокольних доручень до Броварської райдержадміністрації надійшли відповіді від сільських та селищних рад, згідно яких встановлено, що на території Броварського району відсутні спеціально відведені зони пляжів на природних та штучних водоймах. У місцях заборонених для купання встановлено щити з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО», «НЕБЕЗПЕЧНО», «ШВИДКА ТЕЧІЯ».
    У Броварському районі можна виділити найбільш стихійні місця відпочинку населення поблизу водних об’єктів: біля бази відпочинку «Метро» с. Літки, місце відпочинку біля бази «Любич» с. Літки, біля кафе «Колиба» с. Пухівка, біля СТ «Трудовик» с. Рожни, р. Любич поблизу с. Літочки та с. Соболівка.
    З метою перевірки місць масового відпочинку на водних об’єктах району робочою групою по моніторингу місць масового відпочинку громадян на водних об’єктах у складі представників Броварської райдержадміністрації, Броварського районного управління ГУ ДСНС України в Київській області, Броварського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Київській області, органів місцевого самоврядування здійснено огляд місць масового відпочинку на водних об’єктах, що знаходяться на території Рожнівської, Літківської та Пухівської сільських рад. Фахівцями у складі робочої групи надано рекомендації і пропозиції сільським головам щодо облаштування місць відпочинку на водних об’єктах з метою забезпечення безпеки та недопущення трагічних випадків на воді під час літнього відпочинку. Згідно наданих пропозицій та зауважень рекомендовано в найкоротший термін усунути встановлені недоліки.
    Під час здійснення перевірки проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з відпочиваючими щодо правил поведінки на водних об’єктах, причин виникнення трагічних випадків на воді та роздано пам’ятки на дану тематику.
    Крім того, райдержадміністрацією постійно через засоби масової інформації здійснюється роз’яснювальна робота серед населення щодо правил поведінки на воді в літній період.
    Незважаючи на проведені заходи, спрямовані на запобігання нещасних випадків під час літнього відпочинку на водних об’єктах, у районі маємо потопельників. Так, на минулому тижні дві особи втонули на озері в с. Княжичі та одна особа в с. Семиполки. Раніше потопельник був на р. Десна поряд с.Рожни. Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є купання в непристосованих для цього місцях, нехтування елементарними заходами безпеки при поводженні на воді та купання в нетверезому стані.
    Зважаючи на вищесказане, пропоную, сільським та селищним головам району, Броварському відділу поліції та Броварському районному управлінню ДСНС посилити роботу по попередженню трагічних випадків людей на водних об’єктах. Сільським та селищним головам розглянути можливість виділення коштів на виготовлення та розміщення інформаційних матеріалів на під’їздах до стихійних місць відпочинку.    2. Ольга Юрченко – начальник служби у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації довела до відома присутнім інформацію про стан розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі та результати контролю за умовами їх утримання та виховання.    Діяльність служби у справах дітей та сім’ї регламентується Сімейним кодексом України, Цивільним кодексом України, Постановою Кабінету міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», Постановою Кабінету Міністрів від 8 жовтня 2008 р. № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей».
    Відповідно до ст. 6 Закону України від 13.01.2005 р. № 2342-IV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», орган опіки та піклування вживає вичерпних заходів щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї громадян:
– на усиновлення;
– під опіку та піклування;
– у прийомні сім’ї (далі – ПС);
– у дитячі будинки сімейного типу (далі – ДБСТ).
    Забезпечується реалізація права кожної дитини, яка залишилася без піклування батьків, виховуватись у сім’ї (опіка, піклування, національне усиновлення, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу), зберігаючи принцип родинності. Так, показник влаштування дітей в сімейні форми виховання становить 80,7 %. 102 дитини перебувають під опікою, 3 дитини влаштовані в сім’ї громадян, 19 дітей первинного обліку перебувають в прийомних сім’ях, 29 дітей перебувають в дитячих будинках сімейного типу.
    36 дітей з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування перебувають в закладах (6 дітей – навчальні заклади різних рівнів акредитації,
    3 дитини – ДСРЦ «Сонячне світло», 17 дітей – ДБ «Надія», 6 дітей – Будинки дитини, 2 дитини – будинок-інтернат для інвалідів, 1 дитина – БФ «Кризовий центр соціальної реабілітації дітей «Моя родина», 1 дитина – заклад охорони здоров’я).
    Наразі в Броварському районі функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких разом виховуються 29 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
– ДБСТ Дейкун – 8 дітей (функціонує з 2012 р., с. Красилівка),
– ДБСТ Проскурня – 3 дітей (функціонує з 2011 р. SOS Дитяче містечко), => буде ПС,
– ДБСТ Приходько – 8 дітей (функціонує з з 2015 р. SOS Дитяче містечко),
– ДБСТ Фадєєви – 5 дітей (функціонує з 2012 р. SOS Дитяче містечко),
– ДБСТ Прима – 5 дітей (функціонує з 2014 р. SOS Дитяче містечко), та
– 8 прийомних сімей, де виховуються 19 прийомних дітей:
– ПС Алєксєєва – 3 дітей ( з 2012 р., м. Бровари),
– ПС Афоніни – 3 дітей (з 2012 р., с. Світильня),
– ПС Дутенко – 2 дитини (з 2007 р., с. Заворичі),
– ПС Мірко – 4 дитини (з 2013 р., с. Тарасівка),
– ПС Палатов-Фехі – 2 дитини (з 2018 р., с. Княжичі),
– ПС Поплавська – 1 дитина (з 1991 р., с. Гоголів),
– ПС Юрченко – 3 дітей (з 2008 р., с. Русанів) та
– ПС Юрченко Г.М. та Зінь О.Р. – 1 дитина (з 2006 р. с. Русанів).
    Водночас, згідно з Постановою КМУ від 8 жовтня 2008 р. № 905 «Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є їх усиновлення.
    В Броварському районі діє дитячий будинок «Надія» (с. Мокрець), в якому проживають 33 дитини, які перебувають на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
    Основними причинами влаштування дітей до закладів інституційного догляду є складні життєві обставини, спричинені перш за все бідністю, безробіттям, алкогольною та наркотичною залежністю батьків та іншими соціальними явищами, які не дають можливості батькам забезпечувати належний догляд за своїми дітьми у родині.
    На сьогодні на рівні держави та області гостро постало питання розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №526-р розроблено та затверджено національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу, розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 29.12.2017 №646 затверджено Регіональний план розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду у Київській області на 2017-2026 роки. Регіональним планом передбачено до 2020 року реформування Комунального закладу Броварської районної ради ««Дитячий будинок «Надія» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» в Центр соціальної підтримки сім’ї та дітей.
    Метою розробки плану реформування є забезпечення права кожній дитині жити і виховуватися в сприятливому сімейному або наближеному до сімейного середовищі, що передбачає розвиток системи соціальних послуг на рівні територіальних громад району для запобігання розлученню дітей з їхніми родинами та забезпечення функціонування альтернативних форм догляду дітей, відмінних від закладів інституційного догляду.
    З метою якісного реформування Комунального закладу Броварської районної ради ««Дитячий будинок «Надія» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» необхідно забезпечити розвиток системи соціальних послуг сім’ями з дітьми та сімейно-орієнтованих послуг, розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та форм виховання, наближених до сімейних, для дітей у складних життєвих обставинах; розвинути комплекс послуг (соціальні, освітні, медичні, реабілітаційні тощо) з підтримки сім’ї та реалізації (забезпечення) найкращих інтересів дитини.
    Розширення сімейних форм виховання передбачає збільшення кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які будуть усиновлені, передані під опіку, піклування або ж у ПС чи ДБСТ. Окрім створення нових сімейних форм, існує ще один шлях розширення сімейних форм виховання – довлаштування певної кількості дітей у вже існуючі форми, зокрема ПС та ДБСТ.
    Діючі програми:
    – Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу» від 9 серпня 2017 р. № 526-р;
    – Районна комплексна Програма підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина – успішна країна» на період до 2022 року, яка затверджена рішенням сесії Броварської районної ради від 18.12.2018 № 699-51 познач.-VІІ. Програма визначає мету, основні завдання та заходи, спрямовані на створення умов для забезпечення належного соціального захисту дітей та сімей, утвердження в суспільстві сімейних цінностей, виховання відповідального батьківства. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених у бюджеті району на поточний рік та коштів сільських та селищних рад. Протягом 2020 року на виконання заходів Програми заплановано використати 264,0 тис. грн. з районного бюджету та 300,0 тис. грн. з бюджетів сільських, селищної ради, об’єднаних територіальних громад. Протягом звітного періоду використано – 15,8 тис. грн. на привітання дітей до Дня захисту дітей.
    – Районна Програма оздоровлення та відпочинку дітей Броварського району на 2020 рік, затверджена рішенням сесії Броварської районної ради від 26 грудня 2019 року № 896-67-VІІ, передбачає оздоровлення та відпочинок дітей району.
    – Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа в Броварському районі на 2019-2021 роки була затверджена 24 жовтня 2019 року рішенням Броварської районної ради № 860-63 позач.-VII.
    Результати контролю за умовами їх утримання та виховання:
– Служба у справах дітей та сім’ї проводила акти обстеження умов проживання до настання карантинних обмежень;
– Центром оформлюється і подається інформація про ефективність функціонування ПС, ДБСТ у забезпеченні розвитку та виховання прийомних дітей та дітей вихованців (в кінці кожного року, співпраця з центром соц. захисту дітей, сімей та молоді);
– вихованці ПС/ДБСТ кожне півріччя проходять і передають до служби у справах дітей та сім’- висновки про стан здоров’я;
– ПС/ДБСТ подають 1 раз на рік характеристики і довідки з місць навчання.
    3. Максим Скидан – начальник Броварського відділу поліції ГУ МВС України в Київській області проінформував учасників наради про стан боротьби зі злочинністю, охорони публічного порядку на території Броварського району та результати діяльності Броварського відділу поліції за І півріччя 2020 року.    За шість місяців 2020 року до Броварського відділу поліції ГУНП в Київській області надійшло 6018 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події скоєних на території Броварського району.
    У середньому протягом доби до чергової частини Броварського ВП надходить у середньому 40 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події з території Броварського району.
    Внесено до ЄРДР 514 кримінальних правопорушень, зокрема (за основними видами злочинів, без урахування закритих):
– 127 тяжких кримінальних правопорушень;
– 129 крадіжок;
– 16 шахрайство;
-22 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних речовин;
– 19 злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту;
– 14 злочинів вчинених у громадських місцях.
    З яких, розкрито 253 кримінальних правопорушень за основними видами злочинів, зокрема:
– 65 тяжких кримінальних правопорушень;
– 58 крадіжок;
– 18 шахрайство;
– 12 злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту;
– 13 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних речовин;
– 14 злочинів вчинених у громадських місцях.
    Маємо позитивну динаміку у розкритті злочинів (вище середньо обласного рівня):
    умисне вбивство – 100,0%, область – 97,8%;
    грабіж – 95,2%, область – 89,8%;
    крадіжки – 58,5%, область – 52,9%;
    незаконне поводження зі зброєю – 85,7%, область – 93,9%;
    злочини по лінії незаконного обігу наркотиків – 76,5%, область – 67,5%;
    хуліганство – 50%, область – 76,6%;
    – злочини у сфері безпеки дорожнього руху – 57,9%, область – 47,9%;
    – шахрайство – 75,3%, область – 74%;
    – службові злочини – 88,1%, область – 64,5%;
    – хабарництво – 100,0%, область – 78,3%.
    Адміністративна практика
    На території Броварського району протягом 5-ти місяців 2020 року всього складено 1938 адміністративні протоколи, що на 53,4% більше за аналогічний період 2019 року – 1263 адміністративних протоколів, з них:
– складено протоколів по лінії адмінправопорушень, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку всього 1030, з них зокрема :
ст.44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей)– 23;
ст.152КУпАП (порушення державних стандартів у сфері благоустрою населених пунктів)– 23;
ст.173-2КУпАП (вчинення насильства в сім’ї ) – 70
що на 136,3% більше ніж за аналогічний період 2019 року – 436 адміністративних протоколів.
– складено протоколів по лінії адміністративні правопорушення на транспорті всього складено 833, що на 4,4% більше у порівнянні з минулим роком (2019 рік – 798) адміністративні матеріали за порушення правил дорожнього руху, з яких за ст.130 КУпАП – 96, що на 2% менше у порівнянні з минулим роком (2019 рік – 98).    4. Віра Товстоног – завідувач Броварського міжрайонного відділу лабораторних дослідженьнадала інформацію про протиепідеміологічну ситуацію в районі, спричинену коронавірусною інфекцією СOVID-19.    З початку епідемії відділом лабораторних досліджень отримано 265 повідомленнь про підозру на зараження COVID-19.
    Наразі лабораторно підтвердженних на зараження COVID-19 по Броварському району 147 випадків (с. Зазим’я – 27, с. Требухів, смт В. Димерка –  по 23 випадки, с. Княжичі – 11 випадків,  с. Богданівка, с. Гоголів, с. Семиполки- по 8 випадки, с. Мокрець – 6 випадків, с. Красилівка, смт Калита, с. Шевченкове – по 4 випадки, с. Заворичі, с. Плоске, с. Погреби, с. Бобрик,   с. Рудня – по 3 випадки, смт Калинівка, – 2 випадки, с. Літочки, с. Русанів, с. Рожівка, с. Скибин по 1 випадку).    Летальних випадків – 3.
    Зареєстровано 66 випадків COVID-19 серед працівників медичних закладів (22,0 % від захворілих), у тому числі 20 працівників, які працюють у лікувально-профілактичних закладах м. Бровари та району. Усього госпіталізовано 38 хворих.
       Серед осіб, які повністю одужали – 109 мешканців району.
    За минулі вихідні Броварським міжрайонним відділом лабораторних досліджень отримано 8 повідомлень про підозру на CОVID – 19. Інцидентність (загальна кількість нових випадків на COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис.населення становить менше, ніж 12 осіб на 100 тис.населення), у Броварському районі становить 6,4 на 100 тис.населення.        Сергій Седляр – повідомив учасникам наради, що на сьогодні КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» БРР БМР забезпечена засобами індивідуального захисту в повному обсязі.
        Крім того, проінформував, що станом на 20 липня 2020 року на стаціонарному лікуванні перебуває 400 осіб. З них у 8 хворих діагноз на на COVID-19 підтверджений, біологічні матеріали 7-и  хворих знаходяться на дослідженні.     На апараті ШВЛ не перебуває жодного хворого.        Ірина Дементьєва – проінформувала учасників наради, що усі підрозділи первинної медицини району забезпечено засобами індивідуального захисту в повному обсязі. Крім того, додала, що на самоїзоляції перебуває 15 осіб.
 Георгій Зубковський – повідомив про те, що установа забезпечена засобами індивідуального захисту в повному обсязі. За минулий тиждень кількість екстрених викликів становить 319. З них 10 – підозра на COVID-19.
    Олександра Вакарчук  – проінформувала  присутніх про те, що Броварське районне управління головного управління Держпродспоживслужби у Київській області забезпечено засобами індивідуального захисту в повному обсязі.        На минулому тижні проводився моніторинг протиепідемічних заходів щодо запобігання розповсюдження інфекційного захворювання. Перевірили 30 об’єктів.         Наступного тижня планується перевірити  20 об’єктів.
Максим Скидан  – доповів, що протягом минулого тижня на території району резонансних подій не виникало.       Андрій  Лічагін – доповів, що ситуація у Броварському районі, стосовно кількості виникнення пожеж в районі, погіршилася. За минулий тиждень працівниками служби було здійснено 6 виїздів на пожежі.
       Проводиться попереджувальна робота з метою недопущення випадків загибелі на воді.
За результатами наради відповідним структурним підрозділам адміністрації та службам, що забезпечують життєдіяльність району надані доручення. А саме:    1. Запланувати проведення онлайн наради з сільськими головами та головами об’єднаних територіальних громад щодо співпраці з службою у справах дітей Броварської райдержадміністрації та Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань виконання постанов Кабінету Міністрів України.
    2. Розробити дорожню карту по встановленню рятувального поста, його складу та оснащення біля стихійного місця відпочинку в с. Пухівка (біля кафе «Колиба»).
    3. Підготувати звернення до Требухівського сільського голови щодо забезпечення лікарськими засобами пільгової категорії населення на території Требухівської сільської ради.
    4. Підготувати протокол виїзного обстеження помешкання за адресою: с. Красилівка, вул. Енергетиків, 7 кв. 1 щодо самовільно встановленого опалювального приладу.