Робоча нарада у Броварській райдержадміністрації - Броварська РДА

Робочу нараду, яка відбулася 25 травня 2020 року в Броварській районній державній адміністрації, за участі сільських, селищних голів (онлайн), керівників структурних підрозділів Броварської райдержадміністрації та керівників установ, які забезпечують життєдіяльність Броварського району, Микола Клименко розпочав з розгляду питань порядку денного.
    Головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства Оксана Заріцька проінформувала присутніх про стан ліквідації  стихійних сміттєзвалищ у Броварському районі.
    На виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 04.03.2020 № 121 «Про проведення в Київський області двомісячника благоустрою населених пунктів», розпорядженням голови Броварської районної державної адміністрації від 11.03.2020 № 90 «Про проведення в Броварському районі двомісячника благоустрою населених пунктів», відповідно до якого утворений районний штаб з організації проведення в Броварському районі двомісячника благоустрою населених пунктів. Цим розпорядженням було рекомендовано сільським головам району утворити відповідні штаби з організації двомісячника благоустрою, розробити заходи з питань поліпшення благоустрою по кожному населеному пункту із зазначенням конкретних обсягів запланованих робіт на період з 16 березня по 16 травня 2020 року.
    Під час проведення заходів, спрямованих на поліпшення стану довкілля, в населених пунктах району впорядковано прибудинкові території, вулиці, майдани, сквери, місця громадського користування та відпочинку, береги водойм, ліси, приведено в належний санітарний стан джерела питного водопостачання, власні і прилеглі території промислових та сільськогосподарських підприємств, закладів освіти, охорони здоров’я, підприємств побуту, торгівлі, громадського харчування, транспортних організацій тощо.
    В ході проведених робіт було ліквідовано 14 несанкціонованих сміттєзвалищ, зібрано та вивезено 1,48 тис. м3 сміття, висаджено 486 дерев, 114 кущів, впорядковано 488 м2 квітників та 1,75 тис. м2 газонів. Прибрано 13 парків і 12 скверів, 42 дитячих майданчики, 34 кладовища, 6 місць почесних поховань, 17 братських могил та 12 меморіальних комплексів. На проведення робіт було витрачено 2,87 млн грн.
    Заходи з благоустрою проводилися в усіх населених пунктах району, але певні недопрацювання існують. Тому роботи в цьому напрямку повинні здійснюватися постійно.
    На виконання пунктів 8 і 10 доручення голови райдержадміністрації (протокол № 7 наради від 04.05.2020) була узагальнена інформація про наявність стихійних сміттєзвалищ за межами населених пунктів району та вздовж автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення.
    Стихійні сміттєзвалища за межами населених пунктів Зазимської, Богданівської, Гоголівської, Літочківської, Рожнівської сільських рад відсутні, Пухівська і Требухівська сільські ради інформацію не надали.

Перелік стихійних сміттєзвалищ за межами населених пунктів району 


№ п/п

Місце розташування сміттєзвалища

Орієнтовний обсяг, т
1На захід від с. Кулажинці50
2с. Літки100
3с. Плоске, урочище «Кути»500
4с. Русанів, урочище «Кулажинський міст»20
5між с. Світильня та с. Плоске600


Перелік стихійних сміттєзвалищ вздовж автомобільних доріг 
загального користування державного та місцевого значення 

Населений пунктНазва (індекс) автомобільної дорогиДовжина ділянки, кмПрив’язка ділянки
с. РудняРудня-Гоголів-Бориспіль М-0111,30+040 – 3+350
За межами с. ЖердоваТ-10-04 М-01/-Рудня-Гоголів-Бориспіль2,5від с. Жердова до повороту с. Тарасівка
За межами сіл Жердова та ЗахарівкаС100604 М-01/-Рудня-Гоголiв-Бориспiль/- Тарасiвка- Захарiвка- Жердова0,6
між с. Жердова та
с. Захарівка
За межами с. ПідліссяС100607 Пiдлiсся-/М-01/-Рудня-Гоголiв- Бориспiль/0,1
поворот на
с. Підлісся
с. Бобрик0100607 Залісся -Заворичі10+400-1+600
с. ЗаліссяМ-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі3,845+700 – 49+500
с. Гоголів0100611 Требухів-Гоголів0,5 
с. Гоголів0100602 Гоголів-Світильня0,8(на Плоске)
с. ГоголівС 100610 Рожни-Велика Димерка-Гоголів/Н-07/ через Гоголів0,05 
Адміністративні межі Калинівської селищної радиМ-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі1,5
50.566286-50.550012
(район Об’їзної дороги)
Адміністративні межі Красилівської сільської радиН-07 Київ-Суми-Юнаківка1,5
50.535150-50.528895
(район Об’їзної дороги)
с. КняжичіО100601 Бровари – Княжичi2Під’їзд до с. Княжичі
с.КулажинціС100612 /Шевченкове-Русанiв/ – Кулажинцi0,1200 м від р.Трубіж
с.СвітильняО100612 Шевченкове-Русанів2
між с. Гребельки та
с. Світильня
с.СвітильняО100602 Гоголів-Світильня3
між с. Плоске та
с. Світильня

  З метою недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ і забруднення довкілля був надісланий лист з проханням вжити заходів щодо забезпечення укладення садовими товариствами і дачними кооперативами угод (договорів) на вивезення твердих побутових відходів (далі – ТПВ) зі спеціалізованими підприємствами та комунальними підприємствами району, що здійснюють вивіз сміття; облаштування на територіях садових товариств і дачних кооперативів майданчиків з контейнерами для збору ТПВ; проведення суботників за участю членів садових товариств для ліквідації існуючих стихійних сміттєзвалищ біля їх територій; надати копії укладених договорів садовими товариствами і дачними кооперативами на вивезення ТПВ.    Виконуючий обов’язки заступника начальника Броварського відділу поліції Володимир Шуб проінформував учасників наради про роботу Броварського відділу поліції щодо притягнення до відповідальності за порушення правил благоустрою, зазначивши, що з початку 2020 року Броварським відділом поліції складено 11 протоколів про адміністративні правопорушення, 6 з них стосуються Броварського району. Додав, що всі матеріали направлені до адмінкомісій для прийняття рішення.     Людмила Чайка – начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту проінформувала учасників наради про закінчення навчального року в умовах карантину та проведення ЗНО у 2020 році:    Завершення 2019/2020 навчального року відбувається в умовах послаблення Урядом карантинних заходів.
    Відновлення роботи дошкільних закладів відбуватиметься відповідно до розпорядження Головного державного санітарного лікаря України від 18.05.2020 р. № 32 «Про проведення громадського обговорення деяких вимог до протиепідемічних заходів при послабленні карантину». Можна припустити, що вони будуть затверджені саме в такому вигляді, як оприлюднені для обговорення. Йдеться, зокрема, про тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти.
    Отже, температурний скринінг дітей мають проводити при вході, а також кожні 4 години, показники слід заносити у відповідний журнал. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань при поточному скринінгу – ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків.
    Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.
    На період карантину у дитсадках забороняється:
– використання багаторазових (тканинних рушників);
– використання м’яких іграшок;
– використання килимів з довгим ворсом;
– перебування у вуличному взутті всередині приміщення;
– проведення масових заходів за участю дітей з більш ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).
    У ДНЗ повинні забезпечити, зокрема:
– дезінфекцію поверхонь не рідше ніж кожні 2 години, та відразу після закінчення занять;
– вологе прибирання не рідше ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;
– провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
– тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).
    Із 25 травня 2020р., за рішенням засновників (сільських/ селищних рад), може бути відновлена робота дитячих садків.
    За попереднім опитуванням батьків вихованців ЗДО щодо потреби у відвідуванні дитиною закладу готові прийти 416 дітей та заплановано відкрити 39 груп.
    Діяльність закладів дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік (з 1 вересня до 31 травня) та оздоровчий період (1 червня до 31 серпня). У межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладів дошкільної освіти мають виконувати свої професійні обов’язки, організовувати та проводити, за розпорядженням керівника, освітній процес, складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти.
    Відновлення традиційного навчання у школах до кінця навчального року не планується. Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України, у наказі відділу освіти, культури, молоді та спорту Броварської районної державної адміністрації від 29 квітня 2020 № 111 «Про особливості завершення 2019/2020 навчального року та проведення державної підсумкової атестації осіб, які здобувають повну загальну середню освіту в закладах освіти Броварського району» визначені заходи по завершенню навчального року.
    Зокрема,
– до 25 травня 2020р. завершується вивчення навчального матеріалу у 1-11 класах, здійснюється семестрове і річне оцінювання учнів;
– рішенням педагогічних рад закладів, учні 4-х та 9-х класів звільняються від проходження державної підсумкової атестації;
– згідно визначених графіків, працівники закладів проводять оформлення шкільної документації, у тому числі шкільних журналів;
– закладам освіти рекомендовано не проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу, у тому числі останні дзвоники та випускні вечори.
    Для учнів 1-2-х початкової школи НУШ застосовується формувальне та підсумкове оцінювання. Завершальне підсумкове оцінювання у 1-2-х класах НУШ здійснюється шляхом заповнення свідоцтва досягнень учнів за результатами виконаних ними робіт та спостережень. Для оцінювання динаміки особистісних досягнень учнів вчителі користуються своїми щоденниками спостережень, які велися до початку карантину та залучають батьків до заповнення свідоцтва досягнень учнів.
– Для учнів 3-11-х класів застосовується поточне, формувальне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання.
    Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти (9 клас), свідоцтв досягнень (1-2 клас) та табелів навчальних досягнень учнів завершиться до 15 червня 2020 року.
    Керівникам закладів загальної середньої освіти рекомендовано розробити і затвердити графіки видачі випускникам 9-х класів свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з урахуванням необхідності дотримання протиепідеміологічних вимог.
    Учням 1-8-х, 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н. р.
    Під час календарно-тематичного планування на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній рік, а у 2-11-х класах провести вхідне оцінювання рівня знань учнів за 2019-2020 н. р.
    Шкільні журнали педагоги заповнюють після закінчення карантину (або послаблення карантинного режиму) згідно зі графіком, який має розробити дирекція закладу. Рекомендуємо зробити це на початку червня. Всі дані вносимо відповідно до календарно-тематичного планування та згідно з розкладом.
    З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.
    Річний звіт про роботу директора школи може бути оприлюднений на сайті закладу освіти. МОН перегляне накази № 55 від 28 січня 2005 року та № 178 від 23 березня 2005р., які регламентують порядок проведення звітування керівників закладів освіти та забезпечить внесення врахованих змін.
    Як і всі попередні роки, навчальний рік у школах триватиме до 1 липня для всіх учнів, окрім одинадцятикласників.
    Завершення навчання учнями 11(12)-х класів відбудеться після проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО.
    Відповідно до наказу МОН №664 від 20.05.2020 року «Про внесення змін до Календарного плану підготовки та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році буде проведено у період з 25 червня по 17 липня. Графік оприлюднено на сайті МОН та УЦОЯО. Пробне тестування планують 15-17 червня. Пунктів тестування у Броварському районі не має. Для проходження ЗНО зареєстровано 257 учнів випускних класів.
    При проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (далі – тестування) суб’єкти відповідальні за організацію тестування зобов’язані дотримуватись затверджених протиепідемічних заходів.
    З метою своєчасного замовлення документів про освіту, недопущення помилок під час виготовлення документів про освіту, протягом березня-квітня 2020 року відділом освіти, культури, молоді та спорту Броварської райдержадміністрації (далі – відділ освіти) здійснено моніторинг карток закладів освіти в системі ІСУО (інформаційна система управління освіти) та ЄДЕБО (Єдина державна електронна база з питань освіти).
    В системах ІСУО та ЄДЕБО було виявлено неповні назви закладів освіти (Богданівка, Зазим’є, Рожни). На сьогодні всі заклади виправили свої назви відповідно до статутів.
    Відділом освіти було вжито заходів для отримання доступ до електронної бази ЄДЕБО. Після отримання доступу помилки виправлені. Всі заклади освіти району в системі перевірені та підтверджені. До державного підприємства «Інфоресурс» сформовано та подано замовлення на виготовлення документів про освіти.
    На сьогодні в районі всього випускників 9 класів – 436 учнів. З них: 407 учнів отримують свідоцтва про базову середню освіту, 26 учнів отримують свідоцтва про базову середню освіту з відзнакою, 3 учнів отримають отримують свідоцтва про базову середню освіту (для осіб з особливими освітніми потребами).
    Випускників 11 класів – всього 381 учнів. З них: 354 – отримають свідоцтва про повну загальну середню освіту, 4 – отримають свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою «За досягнення у навчанні» (срібна медаль), 23 – отримають свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою «За високі досягнення у навчанні» (золота медаль).
    Умови та оплата праці працівників закладів освітив умовах карантину відбувається відповідно до чинного законодавства.
    Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на всій території країни установлено карантин, який передбачає заборону відвідування закладів освіти усіх типів та форм навчання і проведення масових заходів. Проте, освітня галузь району продовжує активно працювати у нових умовах.
    Відділом освіти, культури, молоді та спорту Броварської райдержадміністрації у режимі відео конференції проводяться заплановані заходи:
– 2, 7 та 13 квітня 2020 року відбулися три засідання районної атестаційної комісії, на яких проатестовано 69 педагогічних працівників, з них: 53 на присвоєння та підтвердження кваліфікаційної категорії та 16 на відповідність займаній посад
– 14 квітня 2020р. проведено нараду з керівниками закладів освіти з нагальних питань діяльності в умовах карантину. Начальник відділу Людмила Чайка ознайомила з особливостями закінчення навчального року та набору учнів до 1-х класів.
    На постійному контролі відділу перебуває питання безпечного функціонування закладів освіти, здійснюється інформаційно-просвітницька робота з питань запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої корона вірусом.
    Усі 15 закладів загальної середньої освіти Броварського району творчо та наполегливо долучилися до організації діяльності вчителів та учнів у нових умовах. За відсутності в Україні єдиної освітньої платформи для навчання школярів, кожна школа за короткий час обрала доступні засоби для проведення дистанційного навчання учнів, вчителі та адміністрації закладів відповідально поставилися до підбору навчальних матеріалів, тестів, відео демонстрацій уроків.

    За час карантину відбувся процес активного оволодіння педагогічними працівниками навичками інформаційних технологій.
    Так, якщо на першому тижні карантину надання інформації учням здійснювалося через засоби, які традиційно використовувалися в попередні роки під час карантину (розміщення інформації на веб-сайтах закладів, використання електронної пошти, соціальних сервісів Facebook, Viber, twitter, Instagram), то на наступних тижнях заклади обрали комплексні системи навчання;
– Мій клас (активно працюють: Калинівська, Княжицька ЗОШ І-ІІІ ступенів, Погребське НВО. Частково: Требухівська ЗОШ, ОНЗ Гоголівська ЗОШ, Літківське НВО, Пухівська ЗОШ, Зазимське НВО, Рожнівський НВК, Світильнянський НВК);
– відео конференції ZOOM (Княжицька ЗОШ І-ІІІ ступенів, Літківське НВО, Пухівська ЗОШ, Русанівський НВК, Світильнянський НВК);
– на платформі GOOGLE CLASSROOM (Русанівський НВК, Світильнянський НВК, Требухівська ЗОШ, Пухівська ЗОШ);
– освітній проект «На урок» (Русанівський НВК, Требухівська ЗОШ, Пухівська ЗОШ);
– Classtime (Калинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Требухівська ЗОШ);
– Кахоот! (Красилівська ЗОШ, Требухівська ЗОШ)
    Заклади використовують Ютуб-канали, Skype, ресурси освітніх сайтів, долучитися до проекту «Всеукраїнська школа онлайн», який стартував з 6 квітня 2020 року для учнів 5-11 класів.
    Під час карантинних заходів не зупинилася і гурткова робота. Керівники гуртків спілкуються з вихованцями онлайн, дають завдання, відправляють матеріали для самоопрацювання, записують відеоуроки та проводять відеоконференції. КЗ «БРЦДЮТ» БРР КО проведено відео-челенджі «Як цікаво, творчо та корисно провести час під час карантину, дотримуючись усіх протоколів». Вихованці позашкільних закладів долучаються в онлайн режимі до участі в конкурсах та виставках різних рівнів.
    Творчим колективом КЗ БРР «Броварський районний будинок культури» проведено онлайн флешмоб #СидиВдомаТаСпівай. Здійснено проект “ВЕЛИКДЕНЬ ВДОМА-2020” до якого увійшли онлайн-конкурс світлин від господинь «Духмяна паска» та онлайн конкурс «Родинне вітання». Також проведено кілька майстер-класів писанкарства. Створено youtube канал, де всі охочі змогли передивитись серію казок від Позитива Карантиновича.
    Он-лайн перемоги у он-лайн конкурсах.
    Зразковий вокальний ансамбль «Джерельце» Плосківського будинку культури виборов перше місце у XXV міжнародному фестивалі – конкурсі «Квітуча Україна за безхмарне небо для дітей».
    Учні Комунального закладу Броварської районної ради «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)» взяли участь у Міжнародному творчому конкурсі дітей і молоді «TOCETHER FOR FUTURE». (Троє дітей вибороли І місця, троє – ІІ місця, п’ятеро – ІІІ місця, та семеро стали дипломантами).
    КЗ БРР «Броварська районна ЦБС» налагодила роботу з читачами: на сторінці Facebook систематично відбувається знайомство з новими літературними творами, книгами-ювілярами, тематичними виставками літератури, що розміщені у вітринах закладів.     Керівник Броварського районного управління держпродспоживслужби Володимир Ситюк проінформував присутніх про роботу управління, яку було проведено  на минулому тижні. Продовжено проведення рейдів по перевірці виконання карантинних обмежень в закладах торгівлі, аптечних пунктах, АЗС, банківських установах та закладах косметичних та перукарських посуг, де надано рекомендації по дотриманню правил карантину.    Під час перевірки у Великодимерській ОТГ та с. Требухів недоліків виявлено не було.    Також зазначив, що управління працює над виконанням доручень районної комісії ТЕБ  та НС та Головного Управління Держпродспоживслужби у Київській області.    Продовжується проведення диспансеризації великої рогатої, дрібної рогатої худоби та коней  у Броварському районі.    За інформацією керівника Броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Віри Товстоног з початку епідемії відділом лабораторних досліджень отримано  343 повідомлення про підозру на зараження COVID-19, з них 132 по Броварському району.    Наразі лабораторно підтвердженних на зараження COVID-19 по Броварському району 65 випадків (с. Зазим’я – 21, с. Требухів – 7, смт В. Димерка -15, Мокрець – 5, с. Красилівка та с. Княжичі по 3 випадки, смт Калита, с. Бобрик, с. Заворичі по 2 випадки,  с. Погреби, с. Гоголів с. Шевченкове, с. Богданівка по 1 випадку).     Летальних випадків -2.    Повністю одужали після проведення лікування 33 мешканці району.    Фахівцями відділу у всіх вогнищах підозри проводились епідеміологічні розслідування, організовано проведення дезінфекції, втановлено контактних осіб.     Заступник головного лікаря Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Григорій Павлін повідомив присутніх, що на сьогодні 6 хворих – з підтвердженим діагнозом на зараження COVID-19  знаходяться на лікуванні в інфекційному відділенні лікарні. За результатами  дослідження лабораторно-діагностичничного центру у 2 пацієнтів, яких госпіталізовано на вихідних, діагноз захворювання на коронавірус підтвердився. Решта пацієнтів знаходяться на амбулаторному лікуванні, під наглядом сімейних лікарів.    Директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Ірина Дементьєва проінформувала присутніх, що хворі, які знаходяться на самоізоляції не порушують правил карантину. Зазначила, – сімейні лікарі надають медичну допомогу у повному обсязі.    За інформацією головного лікаря Броварської станції екстреної медичної допомоги Георгія Зубковського, за останній тиждень кількість виїздів на виклики  з підозрою на інфекційне захворювання COVID-19 дещо зменшилась. Натомісць збільшилася кількість скарг на серцево-судинні захворювання. Також повідомив, що на сьогодні Броварська станція екстреної медичної допомоги для безперебійної роботи забезпечена засобами індивідуального захисту.         Враховуючи обговорення, учасники наради прийняли відповідні рішення. А саме:
Начальнику Броварського відділу поліції ГУ НП України в Київській області О. Петренку,
    Завідувачу Броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень В. Товстоног

1. Провести службове розслідування законності виїзду осіб з пансіонату «Любов», що розташований у с. Зазим’є Броварського району.
2. Здійснювати постійний контроль за дотриманням епідеміологічного режиму та інших відповідних заходів в даному закладі.

  Провідному інспектору з питань мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами адміністрації О. Чернявському,
    Начальнику відділу управління персоналом та організаційної роботи адміністрації О. Поповій

3. Зібрати та узагальнити інформацію щодо стану роботи адміністративних комісій при сільських та селищних радах

Першому заступнику голови райдержадміністрації, відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури адміністрації, сільським та селищним головам

4. Провести нараду з керівниками садових товариств щодо стану благоустрою на їх територіях

Директору КНП Броварської районної ради «Центр Первинної медико-санітарної допомоги» І. Дементьєвій
    Зазимському сільському голові В. Крупенку

5. Перевірити стан утримання осіб літнього віку у пансіонаті «Любов» та наявність персоналу, що забезпечують догляд за ними

 Першому заступнику голови райдержадміністрації, відділу освіти, культури, молоді та спорту адміністрації 
6. Надати рекомендації сільським та селищним головам щодо підготовки до відкриття дошкільних навчальних закладів району при послабленні карантину.
7. Надати інформацію про дату відкриття дошкільних навчальних закладів в населених пунктах району.