Стала пам'ять людська обеліском - Броварська РДА

 Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.
    Нинішня весна 75-й раз приносить на нашу рідну землю радісне свято – День великої Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
    Цей дійсно святий день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас.
    Пам’ять жива, а разом із нею живі спогади про палаючі у вогні Другої світової війни далекі 40-ві, коли з кожної хати Броварського району йшли на смертельний бій із гітлерівськими загарбниками сільські чоловіки й поверталися додому або переможцями, або інвалідами, або похоронками.
    Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.
    Низький уклін та глибока шана ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки.
    Хто так завжди чекав цього свята і кого вже давно немає серед нас.
    Тож у світлі травневі дні згадаємо, вшануємо усіх хто наближав День перемоги, відстоював Мир тоді і тих, хто робить це сьогодні на блок-постах українських кордонах, волонтерських центрах, госпіталях, всюди, де кується наша українська міць.
    Згадка про Другу світову війну об’єднує всіх нас – тих, хто воював на фронтах і працював у тилу, тих, хто втратив у боях своїх близьких, і тих, хто знає про війну лише з підручників історії. Пам’ять дає нам змогу відчути величезну відповідальність за нашу країну.
    Все менше і менше залишається серед живих учасників і очевидців Другої світової…
    Ще кілька років тому здавалося, що так буде завжди – 9-го Травня біля Вічного вогню ми вклонятимемося і загиблим, і живим ветеранам. Здавалося, що вони будуть вічними солдатами великої Перемоги. Вони йтимуть із нами в колоні і стоятимуть біля вічного вогню пам’яті. І той час, коли жоден із них не прийде туди, ще буде таким далеким. Та невблаганний час робить свою справу… В нашому районі залишилося 9 ветеранів. Кожному із них сьогодні вже далеко за 90. Богу дякувати, що цьогорічне свято вони зустрічають із нами.
    с. Богданівка
    Хилько Іван Радіонович
    Мотузка Савелій Васильович
   с. Гоголів
    Дикун Іван Тимофійович
    с. Зазим’є
    Приходько Павло Іванович
    с. Красилівка
    Гора Микола Опанасович
   с. Плоске
    Фесюк Іан Васильович
    с. Погреби
    Марченко Михайло Петрович
    с. Підлісся
    Кутовий Павло Іванович
    с. Велика Димерка
    Гришко Петро Артемович
    Як дорого коштує перемога! Але ми все витримали – і перемогли. Перемогли тому, що захищали Батьківщину. Перемогли тому, що відстоювали право на життя.
    Вписаний в сторінки історії тієї вікопомної війни своїми героями і Броварський край. Від початку війни до армії було мобілізовано більше 15 тисяч осіб із Броварського району. За офіційними даними, під час війни загинуло 7 145 жителів району. Броварщина пишається 10 Героями Радянського Союзу. Є серед ветеранів нашого району і імена звитяжців, які мало кому відомі, але їхні ратні подвиги заслуговують на вічну пам’ять вдячних нащадків. Таких імен багато.
    Низькій уклін – загиблим захисникам і нинішнім, і попереднім. Вічна повага живим!
    9 Героїв Радянського Союзу, 11 тис. жителів району нагороджені орденами та медалями.
    15 тисяч призвано на фронт. 
    8 тисяч з них загинуло. 
    За період окупації з нашого краю до Німеччини було вивезено на каторжні роботи майже 5600 тисяч юнаків та дівчат.
    300 тисяч жителів було страчено.
    За роки окупації фашисти спалили і зруйнували майже 13 тисяч будинків, 16 медичних закладів, більше 20 шкіл.
    На території Броварщини діяло декілька партизанських формувань.
    На території міста та району налічується 39 братських могил, в яких поховано 3845 чол.
    Саме сьогодні, у цю пам’ятну дату, ми вшанувуємо пам’ять загиблих на фронтах Другої світової війни. 

Віддаючи данину пам’яті усім жертвам тих буремних подій у боротьбі з нацизмом, делегація району, на чолі з першим заступником голови Броварської райдержадміністрації Юрієм Плаксею поклала квіти до Меморіального комплексу загиблим у Другій світовій війні в селі Богданівка.