Учасникам боїв довічно буде слава, і вічна пам’ять їм, хто йшов без вороття... - Броварська РДА

«Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В броні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…»

15 лютого 2021 року, в день відзначення 32-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, у парку “Перемога”, що в м. Бровари, відбулося урочисте вшанування воїнів-інтернаціоналістів, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав.
    Біля пам’ятника Броварчанам – інтернаціоналістам, що загинули в Афганістані, зібрались ветерани афганської війни, яким довелось брати участь у бойових діях, не раз дивитися смерті у вічі, під кулями рятувати своїх побратимів та пережити біль втрати бойових товаришів.

Також до урочистостей долучилися перший заступник голови Броварської райдержадміністрації Павло Проскочило, начальник управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації Лариса Яіцька та голова координаційної ради учасників Антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, волонтерів, діючих військовослужбовців та сімей загиблих при Броварській райдержадмінстрації Роман Комендант.

Сьогодні важко уявити навіть, що ось ці вже сивочолі мужні чоловіки у свої вісімнадцять йшли під кулі, підривалися на гранатах, мужньо вели бойові машини по фронтових дорогах чужої країни, де звідусіль чатувала небезпека, де стріляли чужі гори і ховалася смерть. І хоч проходять роки, гояться рани, та в душі ця війна житиме для них вічним болем і ще болючішими спогадами.

Зі словами подяки та шани звернувся до воїнів-інтернаціоналістів голова Броварської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Віталій Панчук, привітавши побратимів з пам’ятною датою.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих у афганській війні та на територіях інших держав хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятного каменю та на могили тих, хто навічно залишився молодим у пам’яті земляків…