У єдності сила... - Броварська РДА

 Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя.

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях.

Твій Богдан й вінценосна Софія

Повернулись до тебе з віків,

Ще не вмерла й не вмре твоя мрія,

Як не вмер солов’їний твій спів.

Україно, Шевченка надіє,

Мій святий, несплюндрований гімн,

Я в мовчанні твоєму німію й воскресаю у слові твоїм.

І Дніпро, і Дністер пливуть в море,

Бо єднає їх кревна земля,

Україно, державо соборна,

Сонценосна колиско моя!

Сьогодні, 22 січня 2021 року, в смт Калинівка за участі голів Броварської райдержадміністрації Георгія Біркадзе та Калинівської селищної ради Вадима Булкота, відбулося покладання квітів з нагоди відзачення 102 річниці Дня Соборності України.

Проголошення Соборності Української Народної та Західноукраїнської Народної республіки 22 січня 1919 року стало історичним актом об’єднання українських земель у єдину Українську державу та основоположною подією для новітнього українського державотворення.

    Тема соборності, єдності нашого народу знову актуальна як ніколи. Протягом останніх років десятки тисяч воїнів, сотні тисяч волонтерів, мільйони й мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України.

    Сьогодні в районі операцій об’єднаних сил українські бійці так само, як і їхні прадіди понад 100 років тому, відстоюють незалежність і соборність України.

Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як в останні роки. Проте жодна сила не розколе українців на ворогуючі табори, бо саме «соборність» означає добровільне єднання людей на засадах свободи, демократії та взаємоповаги. Ніхто й ніколи вже не зможе підірвати нашу єдність. Соборність України – це святий і неперехідний символ єднання нації. У нас одна країна і єдиним є прагнення зробити наші міста та села, їх мешканців щасливими та заможними. Адже всіх нас згуртовує в єдиний народ наша Батьківщина – незалежна Україна.

Віримо, що територіальна цілісність України, скіплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

 І буде мир над Україною! Гуртуймося! Слава Україні!