04 травня 2020 року в малій залі Броварської районної державної адміністрації відбулася робоча нарада - Броварська РДА

Про благоустрій  населених пунктів Броварського району та про стан освоєння бюджетних коштів їх розпорядниками, йшла мова на нараді, яка відбулася 04 травня 2020 року в Броварській районній державній адміністрації під головуванням голови адміністрації Миколи Клименка та за участі сільських, селищних голів (онлайн), керівників структурних підрозділів Броварської райдержадміністрації та керівників установ, які забезпечують життєдіяльність Броварського району.

 Робочу нараду голова адміністрації розпочав з обговорення проблемного питання – випадку інфекційного захворювання на COVID-19 працівника комунального закладу Броварської районної ради «Дитячий будинок «Надія» для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», що розташований у с. Мокрець Броварський району. А також наголосив на контролі виконання карантинних заходів в даному закладі.
    Далі голова запропонував учасникам наради перейти до розгляду питань порядку денного.
    Головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства Оксана Заріцька проінформувала присутніх про благоустрій населених пунктів Броварського району, а саме про проведення двомісячника благоустрою.
    “З метою забезпечення утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування та створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення, на виконання розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 04.03.2020 № 121 «Про проведення в Київський області двомісячника благоустрою населених пунктів» головою Броварської районної державної адміністрації було видане розпорядження від 11.03.2020 № 90 «Про проведення в Броварському районі двомісячника благоустрою населених пунктів», відповідно до якого утворений районний штаб з організації проведення в Броварському районі двомісячника благоустрою населених пунктів. Цим розпорядженням було рекомендовано сільським головам району утворити відповідні штаби з організації двомісячника благоустрою, розробити заходи з питань поліпшення благоустрою по кожному населеному пункту із зазначенням конкретних обсягів запланованих робіт на період з 16 березня по 16 травня 2020 року.
    Відповідно до розпорядження територія району була розбита на 3 сектори, за кожним з яких було закріплено відповідальну особу на рівні не нижче керівника структурного підрозділу адміністрації; території секторів були поділені на 2 – 5 підсекторів із закріпленням за ними відповідальної особи на рівні сільських голів, а також депутатів районної ради; території підсекторів були поділені на 1 – 3 зони відповідальності, за якими були закріплені депутати сільських рад, члени виконкомів сільських рад, керівники комунальних підприємств, голови садових товариств та об’єднань, громадські активісти.
    Основні заходи спрямовано на поліпшення стану довкілля, а саме: озеленення, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел тощо.
         Інформація про проведення двомісячника благоустрою населених пунктів станом на 13.04.2020

Найменування заходівОдин. виміруЗапланованоВиконано, висаджено

Ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ, у т.ч.

шт.

7

2

– у межах смуг вулиць та доріг населених пунктів;

шт.

6

2

– на пустирях в межах населених пунктів

шт.

1

0

Обсяг зібраних побутових відходів на несанкціонованих сміттєзвалищах

тис. м3

1,42

0,28

Наявність, технічний та санітарний стан:
   

– прибудинкових територій

тис. м²

186,36

80,13

– парків

од/тис. м²

11/27,81

6/15,17

– скверів

од/тис. м²

8/34,28

5/21,43

– дитячих площадок

од/тис. м²

26/47,62

14/25,64

– спортивних площадок

од/тис. м²

8/19,69

4/9,84

– господарських майданчиків

од/тис. м²

3/5,31

   2/3,54

Зелені насадження загального користування
   

– дерев

тис. шт.

0,2

0,18

– кущів

тис. шт.

0,075

0,05

– газонів

тис. м2

0,2

   0,14

– квітників

тис. м2

0,1

0,058

Наявність, утримання місць для поховань
   

– кладовищ

од/га

32/64,57

32/64,57

– братських могил

од.

14

14

– меморіальних комплексів

од.

9

9

– місць почесних поховань
од.55

Наявність, прибирання та впорядкування вулиць та доріг населених пунктів, зокрема:
   

– доріг

тис. м²

283,17

127,42

– тротуарів

тис. м²

2,02

1,8

– зупинок міського транспорту

од.

45

23

Витрачено коштів на благоустрій всього, у т.ч.

млн грн

0,0276
 

– бюджетних

млн грн

0,0256
 

– позабюджетних

млн грн

0,002
 

Протяжність очищених від сміття берегів водойм

тис. м2

8

4

Кількість залучених до участі у весняних толоках громадськості

27 осіб
  

    Протягом І кварталу 2020 року ТОВ «ДС ПРОМ ГРУП» виконало роботи з експлуатаційного утримання доріг державного значення (замовник – Служба автомобільних доріг у Київській області) на суму 1,3 млн. грн, а саме: влаштування 13 дорожніх знаків, ремонт 9 дорожніх знаків, прибирання 6,2 т сміття на 8 зупинках громадського транспорту та вздовж узбіч площею 1450 м2, ямковий ремонт 386,6 м2 дорожнього покриття гарячим асфальтобетоном та 130,1 м2 холодним асфальтобетоном, планування автогрейдером 70,8 км узбіч.
    Гоголівською сільською радою виконано поточний ремонт комунальних доріг по вулицях Молодіжна, Зоряна, Яшника на суму 80,4 тис. грн.
    Літківською сільською радою виконано капітальний ремонт провулку Бузкового на суму 199,634 тис. грн.
    Рожнівською сільською радою виконано капітальний ремонт провулку Свободи та частини вул. Нова, дорожнього покриття проїзної частини вулиць Свободи та Нової до вул. Хутірська на суму 1400,5 тис. грн, капітальний ремонт вул. Рибальська на 700,0 тис. грн, капітальний ремонт дорожнього покриття частини вул. Партизанська (Шевченка) на суму 1337,9 тис. грн.
    Княжицькою сільською радою розпочаті роботи з капітального ремонту вулиць Нова, Соборності, Бориспільська на суму 10,5 тис. грн.
    У березні 2020 року Броварська районна державна адміністрація надала департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Київської обласної державної адміністрації перелік проблемних питань, зокрема:
    – система централізованого водопостачання та водовідведення району побудована у 60-70 роках, фізично та морально зношена (на 70 %), ремонту або заміни потребують 13,5 км водопровідних та 5,13 км каналізаційних мереж;
    – існує єдиний у районі полігон з утилізації твердих побутових відходів ТОВ «Десна-2», заповнений на 85 % від запланованої проектної потужності;
    – відсутня можливість утилізації промислових відходів;
    – значна кількість ділянок з критичним пошкодженням дорожнього покриття та неналежним станом штучних споруд і мостів на автомобільних дорогах загального користування державного та місцевого значення;
    – є потреба в збільшенні потужностей діючих трансформаторних підстанцій в населених пунктах району, де трапляються часті перебої в подачі електроенергії та великі перепади напруги.
    Для вирішення останнього питання до ПрАТ «Київобленерго» був направлений лист з проханням позитивно вирішити питання енергозабезпечення населених пунктів району, в тому числі тих, що ввійшли до новостворених об’єднаних територіальних громад (с. Рожівка – Калинівська, села Зазим’є і Погреби – Зазимська).
    Броварська районна державна адміністрація своєчасно реагує на звернення громадян щодо необхідності ліквідації виявлених стихійних місць накопичення відходів на території району, в тому числі і зафіксованих на «Інтерактивній мапі Мінприроди», та надає громадянам, департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації, Державній екологічній інспекції Столичного округу інформацію щодо здійснення заходів, спрямованих на ліквідацію виявлених стихійних сміттєзвалищ.
    Крім того, з метою ліквідації стихійних сміттєзвалищ, несанкціоновано завезеного сміття з іншої місцевості на територію району, утримання населених пунктів району в належному санітарному стані діє районна «Програма заходів з ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території Броварського району на 2019-2020 роки», фінансування якої здійснюється з районного бюджету та з бюджетів сільських рад.
    Роботи з поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою, озеленення населених пунктів та прилеглих до них територій триватимуть і надалі”.
    Керівник Броварського районного управління держпродспоживслужби Володимир Ситюк проінформував присутніх про роботу управління, яку було проведено  на минулому тижні. Було проведено рейди по перевірці виконання карантинних обмежень в закладах торгівлі, аптечних пунктах, АЗС, банківських установах та хостелах, де було вручено пам’ятки та надано рекомендації по дотриманню правил карантину.    Питання щодо відкриття ринків на території Броварського району залишається закритим, так, як вбачається відкриття торгівлі недоцільно.      За інформацією керівника Броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Віри Товстоног з початку епідемії відділом лабораторних досліджень отримано  255 повідомлень про підозру на зараження COVID-19, з них 93 по Броварському району.    Наразі лабораторно підтвердженних на зараження COVID-19 по Броварському району 43 випадки (с. Зазим’я – 8, , смт Калита – 2, с. Требухів – 7, смт В. Димерка -10, Мокрець – 5, с. Княжичі, смт Калита, с. Бобрик, с. Заворичі по 2 випадки,  с. Погреби, с. Гоголів по 1 випадку).  З них 27 – жінок, віком 23-88 років, 12 – чоловіків, віком 46-67 років та 4 – дітей, віком 8-14 років. Летальних випадків -1.    Заступник головного лікаря Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Григорій Павлін повідомив присутніх, що на сьогодні 9 хворих – з підтвердженим діагнозом на зараження COVID-19  знаходяться на лікуванні в інфекційному відділенні лікарні. Біологічні зразки 3 осіб відправлено на дослідження до лабораторно-діагностичничного центру, решта пацієнтів знаходяться на амбулаторному лікуванні, під наглядом сімейних лікарів.    Заступник директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Скибенко проінформувала присутніх, що хворі (27 осіб), які знаходяться на самоізоляції не порушують правил карантину. Найближчим часом буде проведено повторні дослідження біологічних зразків для встановлення остаточного діагнозу. Заздалегідь прогнозується близько 50% одужавших.    Також повідомила, що всі контактні особи з приватного пансіонату для людей літнього віку “Любов”, що розташований в с. Зазим’є, знаходяться на ізоляції.    За інформацією головного лікаря Броварської станції екстреної медичної допомоги Георгія Зубковського, за останній тиждень збільшилась кількість виїздів на підозру інфекційного захворювання на COVID-19. Також повідомив, що на сьогодні Броварська станція екстреної медичної допомоги забезпечена всім необхідним для безперебійної роботи.    Головною проблемою на сьогодні є госпіталізація хворих з пансіонату “Любов”, с. Зазим’є, так, як більшість проживаючих там – зареєстровані в м. Києві.    Виконуючий обов’язки заступника начальника Броварського відділу поліції Іван Морека проінформував учасників наради про проведену роботу. Про порушення карантинних заходів було складено 45 адміністративних протоколів. Також на території Броварського району встановлено 2 карантинні пости (с. Зазим’є та Калитянська ОТГ – с. Мокрець).     Враховуючи обговорення, учасники наради прийняли відповідні рішення. А саме:    Головам сільських та селищних рад:    – підготувати інформацію про наявність стихійних сміттєзвалищ на території населених пунктів району, яку для узагальнення  надати до відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Броварської райдержадміністрації;    – провести роботу з головами садових товариств щодо вивезення сміття та забезпечення сміттєвими баками на виїзді з відповідних пунктів;    – забезпечувати проведення профілактичних заходів щодо загорання в еко-системах, а також по можливості забезпечувати сільські пожежні команди паливно-мастильними матеріалами на весь літній період для своєчасного реагування та запобігання пожеж в населених пунктах Броварського району;    Начальнику Броварського віділу поліції:    – провести моніторинг станудотримання правил благоустрою в населених пунктах Броварського району. Про результати проведеної роботи проінформувати на нараді у голови Броварської райдержадміністрації.    Начальнику відділу освіти, культури, молоді та спорту, керівнику Броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень, директору КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Калитянської селищної ради»:    – здійснювати постійний контроль за дотриманням епідеміологічного режиму та інших відповідних заходів в комунальному закладі Броварської районної ради «Дитячий будинок «Надія» для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», що розташований у с. Мокрець Броварського району.