21 квітня 2020 року в малій залі Броварської районної державної адміністрації відбулася робоча онлайн нарада - Броварська РДА

   

Про підсумки проведення  заходів, з метою мінімізації поширення коронавірусної інфекційної хвороби (COVID-19),  під час святкування Великодня у Броварському районі, йшла мова на нараді, яка відбулася 21 квітня 2020 року в Броварській районній державній адміністрації під головуванням голови адміністрації Миколи Клименка та за участі сільських, селищних голів (онлайн), керівників структурних підрозділів Броварської райдержадміністрації та керівників установ, які забезпечують життєдіяльність Броварського району. 

Голова адміністрації акцентував увагу на організації та проведенні заходів з метою мінімізації поширення коронавірусної інфекційної хвороби (COVID-19) під час святкування Великодня у Броварському районі, зокрема на проведенні богослужінь в храмах, що розташовані на території Броварського району.    За інформацією Броварського відділу поліції пасхальні служби на території району відбулися без  міжконфесійних непорозумінь та особливих порушень обмежувальних заходів. Прихожани,  в основному, дослухалися до застережень.  У церквах та  біля них не було скупчення великих груп людей.     Працівники поліції стежили за правопорядком біля культових споруд.    Микола Клименко також наголосив сільським та селищним головам про те, що поминальні дні рекомендовано перенести на 06 червня 2020 року. До того часу доступ на всі кладовища району буде обмежений.    Керівник Броварського районного управління держпродспоживслужби Володимир Ситюк проінформував присутніх про роботу управління, яку було проведено  на минулому тижні, а саме: відповідно до доручення Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області на виконання Указу Президента України від 13.03.2020 №87 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом» п.3 стосовно невідкладного посилення контролю Держпродспоживслужбою разом з місцевими органами виконавчої влади та за участю органів місцевого самоврядування за системами водопостачання і водовідведення населених пунктів, Броварським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Київській області направлено листи головам об’єднаних територіальних громад, головам сільських рад, керівникам комунальних підприємств:     – провести роботу по покращенню санітарно – технічного стану сільських водопроводів, забезпечити організацію відомчого лабораторного контролю за якістю питної води, що подається населенню.
    – забезпечити проведення профілактичної дезінфекції джерел водопостачання, водопровідних споруд, в тому числі колодязів громадського та індивідуального користування.
    – провести заходи по благоустрою території населених пунктів в зонах санітарної охорони джерел водопостачання.
    – провести роботу по покращенню санітарно – технічного стану систем водовідведення населених пунктів.
    Також Броварським районним управлінням  направлено листи до Броварської райдержадміністрації, про створення комісій для проведення перевірки стану систем водопостачання і водовідведення населених пунктів району. 
     Питання розглянуто на спільному засіданні комісії з питань ТЕБ та НС Броварської райдержадмністрації та Броварського МВК, де прийнято рішення про створення зазначеної комісії, в якій фахівці управління приймають участь. Проведено перевірку водогонів с.Требухів, с.Рожни, с.Семиполки та с.Зазим’є.
     На даний час проводиться моніторинг якості води за даними комунальних підприємств м. Бровари, м. Славутич та Броварського району.    Також повідомив, що працівники управління держпродспоживслужби спільно з працівниками Броварського відділу поліції ГУ НП в Київській області беруть участь у рейдових перевірках дотримання суб’єктами господарювання у сфері роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності обмежувальних заходів, а саме:
    · забезпечення проведення поточної дезінфекції приміщень та реалізації продуктів харчування в фасованому та ізольованому вигляді;
    · на входах, виходах і в місцях розрахунку проведення маркування (позначення) місць перебування відвідувачів для забезпечення дотримання ними безпечних (санітарних) відстаней не менше ніж 1,5 метра;
    · забезпечення виконання карантинних заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 (дотримання працюючими правил особистої гігієни, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту та інш.).
    Рейдові перевірки проведені в смт. В.Димерка, с. Красилівка, с.Гоголів, смт. Калита, с. Заворичі, с. Семиполки, с.Требухів, с.Княжичі, с.Літочки, с.Літки, с.Рожни, с.Плоске, с.Кулаженці, с. Світильне, с.Русанів, с.Богданівка та с.Бобрик.    За інформацією в.о. керівника Броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Ольги Строй за святкові дні відділом лабораторних досліджень отримано  11 повідомлень про підозру на зараження COVID-19, з них 5 по Броварському району.    Наразі лабораторно підтвердженних на зараження COVID-19 по Броварському району 16 випадків (с. Зазим’я – 2, с. Княжичі – 2, смт Калита – 2, с. Требухів – 5, смт В. Димерка – 4, с. Погреби – 1), з них 9 – жінки, віком 23-88 років, 4 – чоловіки, віком 46-67 років та 3 – діти, віком 8-14 років.    Заступник головного лікаря Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Григорій Павлін повідомив присутніх, що за весь період пандемії до лікарні звернулося 30 осіб з підозрою на зараження COVID-19, з них 10 – відмовились від госпіталізації, у 7 – підтвердився діагноз та знаходяться на лікуванні в інфекційному відділенні лікарні, біологічні зразки 4 осіб відправлено на дослідження до лабораторно діагнозтичничного центру, решта пацієнтів знаходяться на амбулаторному лікуванні, під наглядом сімейних лікарів.    Заступник директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Скибенко проінформувала присутніх, що хворі, які знаходяться на самоізоляції не порушують правил карантину.     Враховуючи обговорення, учасники наради прийняли відповідні рішення. А саме:    Головам сільських та селищних рад:– забезпечувати підвезення працівників, які забезпечують життєдіяльність Броварського району на весь період карантину;- забезпечувати проведення профілактичних заходів щодо загорання в еко-системах, а також по можливості забезпечувати сільські пожежні команди паливно-мастильними матеріалами на весь літній період для своєчасного реагування та запобігання пожеж в населених пунктах Броварського району;- довести інформацію до настоятелів храмів Броварського району щодо перенесення поминальних днів на 06 червня 2020 року;    Заступнику головного лікаря Броварської багатопрофільної клінічної лікарні та заступнику директора Центру первинної медико-санітарної допомоги:– проаналізувати рівень виплат заробітної плати медичним працівникам, які безпосередньо контактують з хворими на  COVID-19 та надають їм медичну допомогу.