Культура

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Броварської районної державної адміністрації
07400, Київська область, м. Бровари, вул. Шевченка, 21 e-mail: vobrovaru_rn@ukr.net
Начальник:_________________________ 
 
Головний спеціаліст: Коваль Олена Олексіївна
 
Провідний спеціаліст: Тимошенко Тетяна Петрівна
 
Контактний телефон:
 
Приймальня тел./факс 5-41-92

Законодавчо – нормативна база :

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2778-17 – Закон України «Про культуру»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1805-14#Text – Закон України «Про охорону культурної спадщини»

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/32/95-%D0%B2%D1%80 – Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1841-14 – Закон України « Про позашкільну освіту»

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/987-12 – Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/249/95-%D0%B2%D1%80/conv/page – Закон України «Про музеї та музейну справу»

Діяльність у сфері культури Броварського району здійснюють комунальні заклади, а саме:
 КЗ БРР «Броварський районний будинок культури» 
 
Директор – Бабич Валентина Віталіївна
Контактний телефон –  4-05-87

 КЗ БРР «Броварська районна централізована бібліотечна система» 
 
 Директор – Кошелєва Людмила Василівна
 Заступник директора: Унгуряну Ганна Павлівна
 Контактний телефон – 4-05-95

КЗ БРР «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)»
 
 Директор – Песляк Ніна Іванівна
 Контактний телефон – 7-80-97

КЗ Калинівської селищної ради «Центр культури та дозвілля»
                           
Виконуючий обов’язки директора  – Васьківський Анатолій Михайлович
                                                                                                  Контактний телефон – 7-83-21

Діяльність у сфері культури Броварського району здійснюють три комунальні заклади Броварської районної ради, а саме: «Броварський районний будинок культури», «Броварська районна централізована бібліотечна система»,«Школа естетичного виховання «Дитяча школа мистецтв» та комунальний заклад Калинівської селищної ради «Центр культури та дозвілля» до яких увійшло 25 клубних закладів, 22 бібліотеки та школа естетичного виховання з мережею філіалів (12) у селах: Бобрик, Богданівка, Калита, Калинівка, В.Димерка, Семиполки, Требухів, Княжичі, Зазим`є, Літки, Красилівка та м.Бровари. Галузь культури обслуговують 177 працівників, з них 112 мають фахову освіту.
КЗ БРР «Броварський районний будинок культури»
В закладах культури району діє 97 клубних формувань, 66 з них є колективами художньої самодіяльності. 13 творчих колективів мають звання «Народний», звання «Зразковий» мають 5 дитячих колективів. Всі колективи мають атестаційні свідоцтва управління культури КОДА
Живемо
Народний,ансамбль українського фольклору «Живемо» с.Зазим‘є.заснований у 1995 році. Керівник Оксана Туліка. Ансамбль співає народні пісні, відтворює звичаї та обряди записані в селі Зазим’є. Колектив є постійним учасником районних заходів, а також бере участь у всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах.
Берегиня
Народний ансамбль "Берегиня" с. Погреби. Керівник Андрій Семеляк. Колектив продовжує активне творче життя. Під час карантину колектив та активно оновлює репертуар. За останніх пів року ансамбль в онлайн режимі та після карантину на репетиціях збагатив свій репертуар більше 10 нових творів.
Княжичанка
Самодіяльний народний колектив "Княжичанка" був створений у 1990 році. Першим художнім наставником цього колективу були по черзі П.М.Вакаренко, заслужений працівник культури України Г.Л.Субач, I.В.Любимов. Вони поклали багато зусиль, вміння, терпіння, щоб довести майстерність хору до певного виконавського рівня. Деякий час керівником колективу працював, не менш досвідчений, ніж попередні майстри, Розумик Віталій Іванович, який довів майстерність до високого виконавського рівня. У 1994 році самодіяльному колективу "Княжичанка" було присвоєно звання "Народний". Досить тривалий час колектив очолював заслужений працівник культури України Хорт Володимир Іванович. На даний час колективом керує Карпенко Юрій Іванович.
Любисток
Народний колектив "Любисток" с. гоголів з ааснований у 1985 році, Керівник Людмила Лебідь. Колектив виконує українські народні пісні, а також пісні сучасних композиторів. Ансамбль бере активну участь у районних заходах, конкурсах та фестивалях.
Молодиченьки плюс
Народний аматорський колектив «Молодиченьки плюс» с.Літки. Керівник Василь Кожушко. Ансамбль був створений у 1992 році, у 2018 отримав звання «Народний художній колектив». У репертуарі колективу обробки українських народних пісень, авторські пісні, обряди.
Перевесло
Фольклорний гурт «Перевесло» Броварського районного будинку культури. Колектив має в репертуарі твори автентичної пісенної спадщини. Гурт «Перевесло» веде активну концертну діяльність. Є переможцем багатьох конкурсів.
Перепілочка
Зразковий фольклорний ансамбль «Перепілочка» с. Зазим’є був створений у 1999 році із школярів, згодом почали брати діток від трьох років. Діти співають українські народні пісні, відтворюють народні обряди.
Престиж
Зразковий хореографічний колектив «Престиж» с.Літки. Керівник Олександр Брусенко. Ансамбль активно концертує не тільки в межах району та України, а й за кордоном. Брав участь в міжнародних фестивалях в Болгарії, Греції, Іспанії (2010 - 2014)
Спадщина
Народний ансамбль "Спадщина" керівник Георгій Багдасар – був створений у 1985 році при Броварському районному будинку культури. У 1990 році колективу присвоєно звання - "народний". Ансамбль співає українські фольклорні народні пісні та приділяє увагу вивченню творів не тільки у музичному супроводі, а й акапелла. Склад діючого колективу – це керівники закладів культури району. Ансамбль є лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Україночка
Народний колектив "Україночка" с Гоголів, заснований у 1985 році, Колектив виконує народні пісні та пісні сучасних композиторів. Яскраві виступи жіночого колективу не залишають байдужими глядачів. Ансамбль є постійним учасником усіх фестивалів та конкурсів Броварського району.
Джерельце
Зразковий вокальний ансамбль “Джерельце” був створений у 2007 році під керівництвом Бардаченко Лариси Анатоліївни, як супутник народного аматорського ансамблю “Джерело”. До складу ансамблю ввійшли діти середнього та старшого шкільного віку. Направлення роботи ансамблю — стилізована народна пісня. Ціль створення колективу полягала у в тому, щоб відновити і зберегти традиції української пісні. Авторські ідеї, оригінальність художніх рішень концертних номерів, виконавська майстерність та позитивна енергетика колективу захоплюють глядачів. Під час виступів ансамблю «Джерельце» особливою популярністю у слухачів шанувальників користуються вокально-хореографічні композиції на сучасні українські пісні. Учасники ансамблю "Джерельце" часто виступають перед учнями загальноосвітньої школи, в дитячому садочку та установах села. Також беруть активну участь в культурно-мистецьких заходах району. Колектив відзначається досконалою технікою, виразністю та артистизмом виконання, високою сценічною культурою Ансамбль «Джерельце» постійно перебуває у творчому пошуку та намагається підтримувати виконавську майстерність на високому рівні.
Маестро
Зразковий театр дитячої естрадної пісні "Маестро" розпочав свою роботу на теренах Броварського району в 2000 році під керівництвом Ігоря Єрмакова. Театр естради "Маестро" є дитячим творчим колективом, який створено для розвитку здібностей обдарованих дітей, поглиблення знань про сучасне естрадне мистецтво, розширення можливостей для дитячої концертної діяльності в естрадному жанрі, через здійснення у театрі постанов музичних вистав і створення шоу-програм для дитячої глядацької аудиторії, а також з метою підготовки учасників театру до участі в дитячих естрадних конкурсах і фестивалях. Основним показником творчої діяльності театру є постановки музичних вистав та успішні виступи його учасників на концертних сценах, участь в естрадних конкурсах та фестивалях. Театр у своїй роботі співпрацює з іншими дитячими колективами для створення святкових концертних програм за участю дітей з театру ляльок, танцювальних колективів, художників, музикантів. Учасники театру постійно беруть участь у конкурсах і фестивалях Міжнародного, Всеукраїнського, обласного та районного рівня, одержуючи нагороди, дипломи та звання.
Струмочок
Зразковий хореографічний колектив "Струмочок“ селища Калинівка створено 1995 році, керівником якого стала молодий спеціаліст Ніна Песляк – випускниця Київського обласного училища культури по класу хореографії. Звання "Зразковий“ хореографічному колективу "Струмочок“– переможцю обласних конкурсів хореографічних колективів "Терпсіхора запрошує“ та "Дебют“, за розвиток культури на селі, високий рівень виконавської майстерності, збереження та відродження традицій українського народного танцю було присвоєно в 2004 році. Колектив бере участь у обласних та Міжнародних концертах, фестивалях та конкурсах. Колектив постійно підвищує свій професійний рівень, співпрацює з багатьма народними вокальними колективами Броварського району, бере участь у створенні районних театралізованих та тематичних свят.
Джерело
Народний ансамбль "Джерело“. Плосківського сільського Будинку культури був створений у 1998 році. Керує колективом Іван Бардаченко, має спеціальну музичну освіту. Колектив завжди знаходиться у відмінній творчій формі, повен творчих задумів на майбутнє. Стилізований вокальний колектив народної пісні „Джерело“ належить до жанру стилізованої манери виконання. Протягом всіх років своєї творчої діяльності колектив приділяє увагу вивченню творів не тільки у музичному супроводі, а й акапелла, яке є багатовіковою традицією українського народного багатоголосся. Вокальний колектив „Джерело“ є постійним учасником всіх святкових заходів, які проводяться в районі. Колектив народної пісні „Джерело“ має сценічні костюми, технічні засоби, народні атрибути. В середині червня 2006 року колективу присвоєно звання "народний“, що є свідченням високої професійності та майстерності виконавців та керівників. У 2007 році колектив оновив сценічні костюми. У 2011 році учасники хору «Джерело» брали участь в обласному конкурсі хорових колективів ім.К.Г.Стеценка, який проходив в м.Біла Церква і зайняли почесне ІІ місце. У 2013 році хор взяв участь у Всеукраїнському конкурсі «Золоті ключі», фестивалі «Золота осінь Київщини». У жовтні 2015 році колектив взяв участь в обласному фестивалі-конкурсі музичної творчості козацької доби «Козацькій славі жити у віках» (м.Бровари) У 2016 році колектив брав участь в обласному святі з нагоди 20-ї річниці Конституції України.
Калиновий цвіт
Народний Фольклорний гурт "Калиновий цвіт" був створений у 2003 році. У репертуарі колективу пісні К.Г.Стеценка, колядки, щедрівки, веснянки; купальські, козацькі та українські народні пісні. У 2004 році гурту було присвоєно звання "народний". Керує гуртом заслужений працівник культури і мистецтв України Віталій Стоцький. Гурт завжди знаходиться у відмінній творчій формі. Колективом опікується голова правління ВАТ „Комбінат „Тепличний“ – Володимир Чернишенко та голова профкому „Тепличного“ – Валерій Калашник. У 2006-2007 роках колективу було придбано нові сценічні костюми, включаючи головні убори та взуття, крім цього колектив забезпечений ще трьома комплектами сценічних костюмів. Народний ансамбль "Калиновий цвіт" багато виступає перед сільськогосподарськими працівниками та в селах району. Гурт бере активну участь в районних святкових концертах, фестивалях, конкурсах та інших заходах. В 2007 році колектив взяв участь у Міжнародному фестивалі народної творчості на землі Бояна (м.Трубчевськ, Росія). Колектив має в своєму арсеналі народні українські традиційні обряди такі як "Обжинки“, "Веснянки“, "Купала“, "Вертеп“, "Щедрування“. Є також і стилізовані народні пісні, та пісні в обробках керівника. У жовтні 2015 році колектив взяв участь в обласному фестивалі-конкурсі музичної творчості козацької доби «Козацькій славі жити у віках» (м.Бровари). У 2017 році гурт став дипломантом Всеукраїнського фестивалю «Таврійська родина». Колектив бере участь у районних конкурсах, фестивалях та заходах з нагоди державних свят.
Криниця
Самодіяльний народний хор "Криниця" був створений у 1973 році. у 1976 році він отримав звання "народний". За роки свого існування хор постійно підвищував рівень виконавської майстерності. Побував з концертами: у м. Юрмала (Латвiя) - 2 рази, у м. Саку (Естонiя) - 2 р., У Планерському - 3 р., у Черкасах, Одеси, Свалявi, Щолково. 1997 році хор "Криниця" виїжджав з творчим візитом У Бердянську область. Хор став лауреатом 1 та 11 Всесоюзного фестивалю народної творчості. 1985 рік - нагороджений грамотою Президії Верховної Ради України, був учасником телепередач: "Наш край", "Наш дім", "Сонячні кларнети". У1990 р. та 1996 р. став переможцем ІІ та ІІІ обласних конкурсів ім. К.Г. Стеценка. У 2000 р. брав участь у заходах, присвячених Т.Г.Шевченку у м. Kaнeвi. У 2001 р. здійснив творчу подорож в м. Столiн (Білорусь ), де взяв участь у концерті, присвяченому Дню Незалежності Білорусі. У 2002 конкурсі ім. К.Г. Стеценка, де посів ІІ місце. Хор "Криниця" – дипломант I-гo щорічного районного нагородження "Муза Броварщини". Хор „Криниця“ відноситься до жанру стилізованої манери виконання. Йому притаманне гучне й виразне нюансування, чистота хорового строю, врівноважений ансамбль. Характерне також використання головного регістру діапазону сопранової партії. Хор нараховує 39 учасників. На протязі всіх років своєї творчої діяльності хор постійно приділяє увагу вивчення i використанню творів а капела (без супроводу), яке є багатовіковою традицією українського народного багатоголосся, а також постійно оновлює репертуар i пропагує українське народне хорове мистецтво серед широких верств населення України. Хор "Криниця" завжди знаходиться у хорошій творчій формі, повен творчих задумів на майбутнє. Керує колективом Іван Бардаченко. Концертмейстер – Володимир Годлевський. У 2008 році хору пошито нові сценічні костюми. Протягом 2010 року колектив здобув ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі ім. Демуцького, взяв участь у днях України в Білорусі (м.Столін, Брестської області). Колектив бере участь в обласних та районних заходах.