Розвиток підприємництва

Щорічний звіт про здійснення державної регуляторної політики в Броварському районі у 2020 році
 
Регуляторна політика
Участь у міжнародній виставці PHILOXENIA
Департамент економічного розвитку і торгівлі Київської обласної державної адміністрації інформує, що 8-10 листопада 2019 року в м. Салоніки (Греція) відбудеться міжнародна виставка PHILOXENIA. Виставка організовується за підтримки та під егідою Міністерства туризму Греції, за участі як експонента Грецької національної організації туризму, а також усіх основних національних туристичних органів (SETE, HATTA, HHF, HCoH).
Протягом своєї 35-ї річної історії існування, PHILOXENIA вважається однією з найуспішніших виставок для сектору туризму і є найбільшим виставковим заходом подібного спрямування у південно-Східній Європі.
Разом з PHILOXENIA відбудеться виставка готельного обладнання HOTELIA 2019, на якій будуть представлені новітні тенденції та розробки в будівництві, реконструкції, оздобленні та обладнанні туристичних об’єктів.
За попередньою домовленістю з організаторами виставки стенд площею12 квадратних метрів може бути наданий безкоштовно. Разом з тим, необхідно сплатити 228 євро за встановлення зазначеного стенду та реєстраційний внесок 100 євро плюс ПДФ.
Детальну інформацію про виставку можна отримати з посиланням https://philoxenia.helexpo.gr/en
Контакти: +30 2310 291188
philoxenia@helexpro.gr
У разі зацікавленості, Посольство України в Грецькій Республіці готове надати сприяння українським учасникам під час підготовки та участі у виставці.
ОГОЛОШЕННЯ
Громадська організація «Всеукраїнська професійна асоціація підприємців» 12 липня 2019 року проводить «Всеукраїнський економічний форум малого та середнього бізнесу Одеса 2019».
На даному форумі будуть розглядатися проблемні питання, з якими щодня стикаються підприємці – власники малого та середнього бізнесу з усієї країни.
Так, участь у форумі будуть приймати представники малого та середнього бізнесу, а також 37 бізнес-асоціацій із більше, ніж 20 міст нашої країни.
На форумі будуть обговорюватися питання взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування із бізнес асоціаціями, а також участь малого бізнесу у розвитку законодавства пов’язаного із захистом прав малого бізнесу.
Бізнес форум проходитиме 12 липня 2019 року за адресою: м. Одеса, вул. Гагарінське плато, буд. 5, конференц-зал ОК «Одеса» з 10:00 год. по 16:00 год.
Форум складається з 3-х блоків:
– «Економічний курс держави – прийшов час робити вибір».
– «Що буде після форуму?».
– «Малий бізнес в муніципальній економіці».
Участь у форумі безкоштовна.

Найбільші грантові проекти, які діють на території Київської області:

 1. COSME
   COSME – це програма ЄС щодо конкурентоспроможності малих і середніх підприємств (далі – МСП). Програма триває з 2014 по 2020 рік із запланованим бюджетом 2,3 млрд. євро.
   COSME пропонує різні можливості фінансування через запрошення до участі у конкурсі (гранти) та конкурси.
   Програма COSME вирішує чотири основні завдання:
   · Простота доступу до фінансування для МСП шляхом надання кредитних гарантій та ризикового капіталу (доступ до фінансів).    · Допомога компаніям у доступі до нових ринків у межах та за межами ЄС (доступ до ринків).
   · Створити сприятливе для бізнесу середовище за рахунок зменшення адміністративного навантаження на МСП (покращення умов для підприємств).
   · Заохочувати підприємницьку культуру (заохочення підприємництва).
   Учасники COSME:
   · Малі та середні підприємства.
   · Посередницькі організації, які підтримують МСП.

   2. Горизонт 2020 (Horizon 2020)
   Горизонт 2020 (Horizon 2020) – найбільша програма Європейського Союзу, спрямована на фінансування досліджень та інноваційних розробок. Бюджет програми на 7 років (з 2014 по 2020 рік) становить 80 млрд. євро.
Горизонт 2020 (Horizon 2020) здійснює підтримку МСП, інструментом фінансування МСП направлене на фінансові потреби міжнародно-орієнтованих МСП задля реалізації ризикових інноваційних ідей з висо­ким ринковим потенціалом. Підтримка надається на трьох різних фазах, що становлять повний інноваційний цикл:
   Фаза 1. Концепція і техніко-економічна оцінка (від ідеї до концепції)
   Грант на 50 000,00 євро + тренінги.
   Фінансування надається для вивчення та оцінювання технічної обґрунтованості та комерційного потенціалу інноваційного прориву у своїй галузі. Від ідеї до концепції фінансування надається для вивчення та оцінювання технічної обґрунтованості та комерційного потенціалу інноваційного прориву у своїй галузі. Наприклад, це може бути оцінка ризиків, дослідження ринку або керування інтелектуальною власністю нового продукту, послуги або нового застосування існуючих техноло­гій. Проект має бути пов’язаний з вашою біз­нес-стратегією.
   Фаза 2. Інноваційний проект – від концепції до прототипу
   Грант на 1-3 млн. євро (70% від фінансування) + тренінги
   Фінансування надається для інноваційних проектів, підкріплених стратегічним бізнес-планом та техніко-економічним обґрунтуванням (яке може бути, але не обов’язково, виконаним у рамках Фази 1 про­екту, профінансованого через інструмент малого та середнього бізнесу. У виняткових випадках фінансування може іноді бути доступним для проектів, більше спрямованих на дослідження, ніж на інновації. Це має бути зазначено у відповідній темі конкурсу.
   Фаза 3. Комерціалізація – від прототипу до виходу на ринок
   Ризикове фінансування (приватне/державне).
   Підтримка інвестиційної готовності, допомо­га з доступом до ризикового фінансування і до клієнтів, а також послуг Європейської мережі підтримки підприємництва допомо­жуть бізнес-комерціалізації інновацій як результату Фази 2.

   3. EU4Business
   EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, спрямована на підтримку МСП в країнах Східного партнерства.
   У ЄС є розуміння того, що МСП є насправді ключовою складовою економічного життя та те, що МСП мають потенціал для створення нових робочих місць та забезпечення економічного зростання за умови подолання перешкод, таких як: обмежений доступ до фінансування, бюрократія та труднощі на шляху до нових ринків.
   EU4Business має ряд програм, в яких можуть прийняти участь МСП України, такі як: OECD Better Policies for better lives («Від стратегії до дії»), European Bank for Reconstruction and Development («Мережа центрів підтримки бізнесу в Україні», «Жінки у бізнесі», «Консультування малого бізнесу», «Кредитна лінія ЄБРР», «Механізм прямої підтримки МСП», «Механізм фінансування МСП»), програма «Initiative East», International Trade Centre («Східне партнерство: Готові до торгівлі»).