Охорона здоров'я

КЗ БРР «Броварський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»
07400, Київська обл., м.Бровари, вул. Шевченка,14, 2й поверх Клініко-діагностичного центру Броварської ЦРЛ, каб.224.

Головний лікар: Дементева Ірина Анатоліївна 

Заступник головного лікаря
з медичного обслуговування населення:
 Скибенко Наталія Григорівна

Контактні телефони: тел./факс (04594) 4-40-75, 4-41-68
Графік роботи адміністрації Центру: 
Понеділок-п’ятниця 8.00-17.00 
Перерва з 13.00-14.00 

Графік роботи медичних амбулаторій та фельдшерських пунктів:
Понеділок-п’ятниця 8.00-14.30
Субота 8.00-14.00
Без перерви
(Щоденно з 13.00 лікарями здійснюється обслуговування населення вдома)

 

 

Графік роботи денних стаціонарів медичних амбулаторій с. Требухів, смт. В.Димерка, с.Заворичі, с. Семипоки, с. Літки, с.Гоголів: 
Понеділок-п’ятниця 8.00-14.30

 

Держава розпочинає платити поліклінікам та амбулаторіям за кожного пацієнта
З липня стартує медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування медичних закладів первинної допомоги - поліклінік, амбулаторій, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти. Держава розпочинає фінансувати ці медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» - платитиме саме тому лікарю, тому медзакладу, до якого людина звернулась за допомогою. Людина підписує декларацію з лікарем, якому довіряє, держава – сплачує за її обслуговування у цього лікаря. На сьогодні понад 9 мільйонів українців вже обрали свого лікаря і підписали з ним декларацію.
Гроші за кожного пацієнта
З середини липня перші 149 комунальних медзакладів, які уклали угоди з Національною службою здоров’я, отримають фінансування за новою моделлю, відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів та встановлених тарифів на обслуговування кожного пацієнта. Базовий тариф - 370 грн., вдвічі більше - за обслуговування людей похилого віку (740 грн) і в чотири рази більше - за дітей до п’яти років (1480 грн.), оскільки їм лікар має приділити більше уваги і часу. Таким чином бюджетні гроші будуть надходити до конкретного закладу, де працює лікар, до якого звернувся пацієнт. Тариф за обслуговування кожного пацієнта не залежить від того, скільки разів впродовж року людина буде звертатись до лікаря – один чи двадцять. Тож лікар не буде зацікавлений в тому, щоб його пацієнти часто хворіли, а отже лікуватиме якісно і займатиметься профілактикою захворювань. Серед закладів «первинки», які фінансуватимуться за новою моделлю з липня, усі заклади Києва, кількох обласних центрів — Вінниця, Полтава, Черкаси, Хмельницький — та великих міст — Кривий Ріг і Кременчук. Відтак реформа запрацює у 20 областях. Загалом ці заклади обслуговують 8 мільйонів українців по всій країні.
Підвищення зарплати лікаря – пріоритет для керівника медзакладу
Медичні заклади почнуть отримувати значно більше фінансування. За підрахунками, кожен лікар може принести закладу, в якому працює, орієнтовно 1 000 000 грн. на рік, при умові, що він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів. І найпершим пріоритетом для керівника закладу повинно стати питання підвищення зарплати лікарів, які у нього працюють. Тарифних сіток та надбавок, які визначали зарплату лікаря раніше, більше не існує. Відтепер зарплата лікаря залежить лише від кількості пацієнтів, що його обрали, та системи розподілу доходу, яку визначив керівник закладу. Перехід на нову систему фінансування в сфері охорони здоров’я забезпечить гідну оплату роботи лікаря.
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України
149 медзакладів вже почали працювати за новою моделлю. Це означає, що в цих закладах будуть забезпечені відповідні умови та стандарти надання медичної допомоги, згідно вимог Нацслужби здоров’я. Лікарі, які в них працюють, отримуватимуть вищу заробітну плату, думаю, вдвічі. Окрім того, Нацслужба здоров’я буде дбати про те, щоб стандарти медпослуг постійно підвищувались. Всі послуги, які надаватимуться лікарями на «первинці», будуть оплачуватись за конкретного громадянина, за конкретну медичну послугу. Це кардинально змінить ситуацію в системі охорони здоров’я. Думаю, вже наступного року люди відчують позитивні зміни.
Всі медзаклади будуть отримувати фінансування
Незалежно від того, приєднався медзаклад до реформи і уклав угоду з НСЗУ, чи тільки готується це зробити, всі заклади продовжать отримувати бюджетне фінансування. Медзаклади, що уклали угоди з НСЗУ, отримуватимуть гроші за двома механізмами. За пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів - за базовим тарифом 370 грн на людину на рік із застосуванням вікових коефіцієнтів, і за тарифом 240 грн на людину на рік – за тих пацієнтів, які проживають на території обслуговування цього закладу, але ще не підписали декларації. Заклади, що не уклали угоди з НСЗУ, одержуватимуть гроші через механізм субвенції. Українці зможуть і надалі отримати медичну допомогу в будь-якому медзакладі і незалежно від того, чи обрали вони свого лікаря і підписали з ним декларацію, чи ще продовжують його шукати. Друга хвиля укладання угод медзакладів з НСЗУ і входження їх в реформу розпочнеться з кінця липня.
Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я
Наша мета, щоб до кінця року всі заклади «первинки» мали договори з Національною службою здоров’я. Головне завдання для місцевої влади – автономізація їх медзакладів, і цю роботу потрібно активізувати. Цього року діє пільговий режим для перетворення закладів в комунальні некомерційні підприємства і ним треба скористатись, щоб автономізувати всі заклади, які є на території. Наголошую, що всі заклади отримають кошти цього року. Звичайно, ті, що уклали договори з НСЗУ, отримають їх більше і по новому принципу. Хто не уклав – отримає медичну субвенцію. Але ці два паралельні механізми будуть діяти до кінця року, а з 2019 року вся первинна допомога повинна працювати за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» і підписати договори з НСЗУ.
МОЗ оприлюднило нову концепцію розвитку екстреної допомоги

 МОЗ оприлюднив Концепцію реформи системи екстреної медичної допомоги для громадського обговорення. Через місяць після отримання пропозицій МОЗ подасть концепцію на Уряд. Закликаємо громадськість долучатись до обговорення.

   П’ятирічна реформа екстреної допомоги має на меті принципово покращити якість та доступність екстреної допомоги, щоби в критичній ситуації кожен українець оперативно отримував необхідну допомогу. З іншого боку, МОЗ прагне посилити престижність професії екстреного медичного працівника і забезпечити достойну оплату його праці.

   Реалізація Концепції здійснюватиметься протягом 2018-2022 років.
   Які зміни впроваджуватимуться в ектрену допомогу?

  Оновлення алгоритмів диспетчеризації
   Автомобіль екстреної допомоги, який знаходиться найближче до місця події, виїжджатиме протягом декількох секунд після виклику.

   Створення нової IT-інфраструктури
   Буде створено центральний інформаційний вузол обміну даними та встановлено GPS на всіх автомобілях.

   Інформація про стан кожного виклику в кожний момент часу
   Диспетчери знатимуть стан кожного виклику і місцезнаходження кожного автомобіля екстреної допомоги. Така система вже працює у Києві, Дніпропетровській, Херсонській, Харківській областях, в тестовому режимі у Вінницькій та Полтавській областях і буде розгорнута на всю країну.

   Оновлення обов’язкових протоколів диспетчерів
   Диспетчери отримають чіткий алгоритм роботи за сучасними світовими стандартами. Диспетчери мають навчитися не тільки швидко приймати рішення під тиском часу, але й консультувати свідків щодо надання першої допомоги до прибуття бригади екстреної допомоги. Концепція передбачає відповідне перенавчання.

   Оновлення протоколів командних дій бригад
   Відбудеться перехід в навчанні і тестуванні навичок екстреної допомоги на стандарти розвинених країн. Лікарі, парамедики і, навіть, водії освоюватимуть практики порятунку. Буде введено зовнішнє незалежне тестування знань та навичок фахівців екстреної допомоги.

   Нові автомобілі і обладнання
   Буде оновлено вимоги до обладнання, закуплено нові автомобілі.

   Гідна оплата праці екстреним медичним працівникам
   Медики та робітники екстренки, які пройшли перенавчання, отримають ринкові зарплати та доступ до якісно обладнаних автомобілей екстреної допомоги.

   Перебудова приймальних відділень в лікарнях
   Впроваджуються нові протоколи дій в лікарні, доступ до обладнання 24/7, нова логіка планування приміщень.

   Розбудова мережі екстрених реагувальників
   Усі, хто може опинитися на місці екстреної події, мають володіти навичками порятунку людей та вміти працювати в екстрених умовах. Пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори України пройдуть оновлені курси першої розширеної допомоги. Вихователі, вчителі, соціальні працівники матимуть пройти оновлене навчання навичкам першої базової допомоги.

   Дефібрилятори та джгути у всіх найбільш людних місцях
   Ми впевнені, що для ефективного функціонування екстреної медичної допомоги необхідно забезпечити максимально скоординовані і професійні дії на всіх етапах «ланцюжка» – від дзвінка у «швидку» до спеціалізованого відділу у лікарні. Саме на це і спрямовані зміни в системі екстреної медичної допомоги.

 

Законодавчо-нормативна база:

   Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2801-12/page

   Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/796-12

   Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3551-12

   Наказ Міністерства охорони здоров’я №584 від 16.12.2003 «Про затвердження Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах» http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0275-04

 Наказ Міністерства охорони здоров’я  №728 від 27.08.2010 «Про диспансеризацію населення» http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1396-10

   Наказ Міністерства охорони здоров’я №595 від 16.09.2011 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1159-11

   Наказ Міністерства охорони здоров’я №755 від 04.11.2011 «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи» http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1484-11/paran9#n9

   Постанова Кабінету Міністрів України №1119 від 21.11.2012 «Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1119-2012-%D0%BF

   Постанова Кабінету Міністрів України №1303 від 17.08.1998 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань»  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1303-98-%D0%BF

Структурні підрозділи КЗ БРР «Броварський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»: 

Медичні амбулаторії загальної практики-сімейної медицини

1.Семиполківська медична амбулаторія ЗПСМ, с. Семиполки, вул.Миру,11, завідуючий Михайленко Анатолій Григорович., тел.2-32-11, 2-32-35.

2.Заворицька медична амбулаторія ЗПСМ, с.Заворичі, вул.Кооперативна,1, завідуючий Дуда Микола Анатолійович, тел.3-74-30,3-74-21.

3.Гоголівська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Гоголів, вул. Європейська, 20а, завідуючий Удод Валерій Вікторович, тел.2-73-41, 2-72-73.

4.Великодимерська медична амбулаторія ЗПСМ, смт. В.Димерка, вул. Соборна, 15, в.о. завідуючого Заушніков Юрій Михайлович, тел.6-78-76, 6-78-79.

5.Літківська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Літки, пров. Мельника, 5, завідуюча Ткаченко Єфросинія Олександрівна, тел.2-43-35, 2-43-32.

6.Требухівська медична амбулаторія ЗПСМ, с. Требухів, вул. Першотравнева,7, завідуюча Каленченко Оксана Володимирівна , тел.7-13-67.

7.Бобрицька медична амбулаторія ЗПСМ, с.Бобрик, вул. Шевченка,8, завідуючий Даценко Микола Йосипович, тел.2-83-49.

8.Богданівська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Богданівка, вул.Богдана Хмельницького, 124, завідуюча Квашук Тамара Володимирівна , тел.3-32-46.

9.Зазимська медична амбулаторія ЗПСМ, с. Зазим’я, вул. Широка,6, завідуючий Шевченко Володимир Дмитрович, тел.2-93-16.

10.Калитянська медична амбулаторія ЗПСМ, смт.Калита, вул.Миру, 53, завідуючий Удод Євгеній Валерійович,
тел. 6-87-03.

11.Калинівська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Калинівка, вул.Травнева,8, завідуючий Гученко Гурій Миколайович, тел.7-84-21.

12.Плосківська медична амбулаторія ЗПСМ, с. Плоске, вул.Будівельників,1-А, завідуючий Рябий Анатолій Васильович, тел.3-22-22.

13.Рожнівська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Рожни, вул.Свободи, 41-А, завідуюча Новак Людмила Іванівна, тел.2-52-13.

14.Шевченківська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Шевченкове, вул.Механізаторів,8, завідуючий Даценко Микола Йосипович, тел.2-82-22.

15.Красилівська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Красилівка, вул.Центральна,17, завідуючий Безрідний Олексій Андрійович,  тел.7-40-17.

16.Княжицька медична амбулаторія ЗПСМ, с.Княжичі, вул.Шкільна,6, завідуюча Дунаєва Лариса Жанівна,
тел.3-85-85.

17.Погребська медична амбулаторія ЗПСМ, с. Погреби, вул.Єдності,57, завідуючий Шевченко Володимир Дмитрович, тел.7-62-16.

18.Пухівська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Пухівка, вул. Деснянська,1-А, завідуюча Михієнко Олена Миколаївна, тел.2-62-36.

19.Русанівська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Русанів, вул.Шевченка,68, завідуюча Іванова Олена Сергіївна, 
тел.3-52-96.

20.Руднянська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Рудня, вул.Київська,148, завідуючий Забродський Олександр Анатолійович, тел.2-22-16.

21.Світильнянська медична амбулаторія ЗПСМ, с. Світильня, вул.Захисників,2-А, завідуючий Варламов Сергій Юрійович, тел.3-02-47.

22.Тарасівська медична амбулаторія ЗПСМ, с.Тарасівка, вул. Садова,19, завідуючий Кириченко Анатолій Іванович, тел.2-02-77.

Фельдшерські пункти

1.Фельдшерський пункт с. Бервицяс.Бервиця, вул.І.Франка,11, завідуюча Бакоцька Людмила Михайлівна,
тел.3-12-26.

2.Фельдшерський пункт с.Квітневе, с.Квітневе, пров.Залізничний,11 завідуючий Запека Віктор Іванович.

3.Фельдшерський пункт с.Жердова, с.Жердова, вул. М.Заньковецької,39, завідуюча Боліла Тетяна Миколаївна, тел.2-02-58.

4.Фельдшерський пункт с. Зоря, с.Зоря, вул.Соборності,35, завідуючий Хоменко Володимир Іванович.

5.Фельдшерський пункт с.Літочки, с.Літочки, вул.Каштанова,6-б, завідуюча Мироненко Лариса Антонівна, 
тел.2-43-89.

6.Фельдшерський пункт с.Кулаженці, с.Кулаженці, вул.Київська,5, завідуюча Колоша Катерина Іллівна, 
тел.3-02-20.

7.Фельдшерський пункт с.Мокрець, с.Мокрець, вул.Центральна,30-А, завідуюча Бакоцька Людмила Михайлівна, тел.3-12-90.

8.Фельдшерський пункт с.Підлісся, с.Підлісся, пров.Козацький,1, завідуюча Єфанова Надія Михайлівна,
тел.2-02-56.

9.Фельдшерський пункт с.Опанасів, с.Опанасів, вул.Калинова, 21, завідуюча Пісоцька Ірина Василівна, тел. 6-82-09.

10.Фельдшерський пункт с.Рожівка, с.Рожівка, вул.Слави,17, завідуюча Рославцева Наталія Сергіївна, тел.3-92-19.

11.Фельдшерський пункт с.Залісся, с.Залісся, вул. Центральна,10, завідуюча Бобко Олена Михайлівна.

12.Фельдшерський пункт с. Гребельки, с.Гребельки, вул.Гагаріна,2, завідуючий Варламов Сергій Юрійович

13.Фельдшерський пункт с.Михайлівка, с.Михайлівка, вул.Центральна,39, завідуючий Пилипенко Микола Іванович.

14.Фельдшерський пункт с.Соболівка, с.Соболівка, вул.Шевченка,8-а, завідуюча Мироненко Лариса Антонівна.

15.Фельдшерський пункт с.Рожни, с.Рожни, вул.Науки,24-А, завідуюча Новак Людмила Іванівна.