«Кіборги» вистояли, не встояв бетон...

Дата: 16.01.2022 07:00

Сьогодні, 16 січня, українці вшановують пам’ять захисників Донецького аеропорту.

Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.

242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, безстрашно відстоюючи малесенький клаптик української землі.

Українські силовики, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил та високомобільних десантних військ, завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем.

Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.

За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», воїни Добровольчого українського корпусу (ДУК).

Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

За офіційними даними, захищаючи Донецьке летовище, загинули понад 200 військових.

Серед цих героїв є і наші земляки, які не шкодуючи власного життя мужньо тримали оборону аеропорту.

Марченко Іван Миколайович 1984 року народження, уродженець села Світильня Броварського району. Солдат, стрілець аеромобільного десантного взводу, в січні 2015 року загинув в результаті ведення бою з бойовиками в терміналі Донецького аеропорту.

16 січня з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, українці відзначають День захисників Донецького аеропорту та вшановують пам’ять загиблих побратимів.