Архівний відділ

 

Архівний відділ Броварської районної державної адміністрації надає актуальну контактну інформацію:

 

№ п/п

Назва архівної установи

ПІБ керівника, контакти (адреса, контактні номера телефонів, електронна адреса)

1.

Архівний відділ Броварської районної державної адміністрації

В.о. начальника архівного відділу

Артюх Ірина Вікторівна

б-р Незалежності, 39, м. Бровари

brov.ray.arhiv@gmail.com

2.

Баришівський архівний сектор архівного відділу Броварської районної державної адміністрації

Завідувач архівного сектору

Хоменко Юлія Олександрівна

площа Миру,1, смт Баришівка

baryshivka-archives@ukr.net

3.

Згурівський архівний сектор архівного відділу Броварської районної державної адміністрації

Провідний спеціаліст архівного сектору

Явон Ірина Миколаївна

вул.Українська,19, смт Згурівка

zgur-arh@i.ua

Інформаційна довідка:

В 1923 р. в Україні була проведена реформа адміністративно-територіального поділу. Відповідно до постанови ВУЦВК від 07.03.1923р. 14 повітів були замінені на 7округів, а 247 волостей – на 111 районів, серед яких і Броварський район, який увійшов до складу Київського округу.

З метою зміцнення району, як основної ланки в справі соціалістичної перебудови села, 02.09.1930р. ВУЦВК прийняв постанову № 255 «Про ліквідацію округів і перехід на двуступневу систему управління». Відповідно до цієї постанови з 15.09.1930р. Київський округ було ліквідовано, як і всі інші округи в республіці. І з того часу і до утворення областей, райони підпорядковувались безпосередньо центру. В цей же час Броварський район був перейменований на Великодимерський, з перенесенням райцентру із селища Бровари в с.В.Димерка, 7 сільрад колишнього Броварського району: Броварська, Зазимська, Княжицька, Погребська, Пухівська, Рожнівська і Требухівська передані у ведення Київської міськради.

Продовжуючи реформування  адміністративно - територіального поділу у 30-х роках минулого століття були створені нові адміністративно-теріторіальні утворення-області.

09.02.1932р. 4 сесія 12 скликання ВУЦВК прийняла постанову «Про утворення областей». Відповідно до цієї постанови на території України було утворено 5 областей: Харківська, Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Одеська.

В районування області вносилися окремі зміни – Великодимерський район був ліквідований, його територія увійшла до складу Київської міськради.

04.04.1937р. Президія ЦВК УРСР видала постанову «Про утворення адміністративних районів на територіях приміських зон міських рад – обласних центрів». Були утворені Броварський і Київський (Святошинський) райони, до складу яких увійшли сільради і селищні ради, що входили раніше в приміську зону Київської міськради.

У цей же час було утворено Броварський районний архів, який був підпорядкований виконавчому комітету районної Ради депутатів трудящих.

У 1938р.управління мережами архівних установ були передані Народному комісаріату внутрішніх справ СРСР. Районний архів було передано до відділу внутрішніх справ райвиконкому. Це можна прослідкувати по документам Броварського райвиконкому ( фонд Р-121) та Київського облвиконкому (фонд Р-880), що зберігаються в Державному архіві Київської області.

В 1945р. разом із закінченням Великої вітчизняної війни і початком відбудови народного господарства, було відновлено діяльність районних установ, організацій і підприємств. В цей час при відділі внутрішніх справ райвиконкому було відновлено роботу Броварського архіву і відомчих архівів установ, організацій і підприємств району.

31.07.1946р. виходить постанова №1184 Облради депутатів трудящих «Про поліпшення діяльності архівних органів Київської області», що свідчить про підвищення ролі архівів у державному та науковому житті країни.

1950р. З повідомлень, що надійшли з місцевих органів влади ( фонд р-880, оп.11, спр.1280, арк.6 ) видно, що в деяких районах, серед яких і Броварський, на цей час так і не було виділено приміщення для організації роботи  районного державного архіву. Приміщення райдержархіву, яке він займав до війни, займав райвідділ соціального  забезпечення ( з докладу нач. Управління МВД Київської області полковника Лизина голові виконкому Київської обласної Ради депутатів трудящих тов. Олейнику ).

1960р. Головне архівне управління МВС СРСР було передано у безпосереднє підпорядкування Раді Міністрів СРСР. Відповідні зміни відбулися і на районному рівні: районний архів тепер підпорядкується на правах відділу виконавчому комітету Броварської районної Ради депутатів трудящих та архівному відділу Київського облвиконкому.

У 1972р., коли Бровари стали містом обласного підпорядкування, утворилося два архіви – міський і районний. І до 1986р.,коли було виділено приміщення для міського архіву на першому поверсі в буд.60-в по бульвару Незалежності, обидва архіви знаходились в одному приміщенні за адресою: м. Бровари, вул.Київська, буд.292. Архівний сектор Броварської райдержадміністрації ( з 12.02.2013 року розпорядженням голови райдержадміністрації № 20-к «Про затвердження структури Броварської районної адміністрації» відділ перетворено на сектор) знаходиться за цією адресою і на сьогоднішній день.

Станом на 01.01.2008р. в архівному відділі налічуються документи 88 фондів (1945-2011рр.) з №1 по №94. Після крадіжки, що сталася в ніч на 9 січня 2008р., із 14977 од. зб.було викрадено 13454 од. зб. 84 фондів. В 2009р. силами співробітників архіву, під керівництвом начальника архівного відділу Жарової А.П. було відтворено документи 47 архівних фондів. На початок 2013р. в архівному відділі (секторі) зберігаються документи 96 фондів: 41-діючих, 55-закритих.

На обліку в архівному секторі знаходиться науково- довідкова література:

-   Історико - краєзнавча серія «Броварська минувщина» ( Нарис історії Броварського краю від стародавніх часів і до 20ст., радянський період та доба незалежності України ). Керівник творчо – видавничого проекту, автор ідеї, співавтор та укладач матеріалів, видавець – Іван Доцин. Бровари. «Водограй».2003р.                                                          

-     Національна Книга Пам'яті  жертв голодомору 1932 – 1933рр. в Україні. Київська область. 2008р.

-      Книга скорботи України. Київська область. «Молодь». 2003р.

-     Пісня над Любиччю. ( історико – етнографічний опис історії сіл Літочки, Соболівка та Парня, що лежать на півночі Броварського району Київської області). В.В.Онопрієнко. «Новий друк». 2011р.

-       Адміністративно  - теріторіальний поділ Київщини. 1918-2010рр. ( довідник Київської обласної державної адміністрації. Державний архів Київської області ). 2012р.

З 1972 по 1976 роки архівний відділ очолювала Кайдан (імя , по батькові уточнюється).

З 1976 по 1996 роки відділ очолювала Біленко О.М.

З 1996 по 2010 рік відділ очолювала Жарова А.П.

З 2010 по 2014 рік архівний (відділ) сектор очолювала Каратєєва І.В.

З 2017 року архівний (відділ) сектор (відділ) очолює Копачевський Ю.Є.

 

Список фондів архівного відділу Броварської районної державної адміністрації станом на 01.07.2023 року

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень