У Броварах відкрилася виставка «Битва за Київ. Березень 2022 року. Бої на Броварському напрямку»

Дата: 08.05.2022 21:21
Кількість переглядів: 782

        

8 травня 2022 року у Броварах відкрилася історична виставка «Московитсько-Українська війна. Битва за Київ. Березень 2022 року. Бої на Броварському напрямку».

Презентував її у приватному Музеї зброярства місцевий підприємець, керівник ТОВ «Талісман» та колишній депутат Броварської міської ради Євген Гредунов.

 

Основа виставки — амуніція, зброя та предмети побуту окупантів — військових Збройних сил Російської Федерації. Головна ідея авторів виставки — представити предмети загарбників, зібрані саме на території Броварського району, коли ті відступали.

      

Як розповів сам ініціатор презентації, «експонати» вдалося зібрати силами волонтерів та військових ЗСУ. Надходили також вони і від мешканців Броварщини, які пережили окупацію Та все ж левова частка — це бойові трофеї.

      

Колеса, амуніція, екіпірування, каски, протигази, елементи побуту, зброя — усе це можна побачити у Музеї, що розташований на території ТОВ «Талісман» по вул. Броварської Сотні, 3.

Як розповіли колеги Євгена Валерійовича, такі ж ентузіасти як і він, коли наприкінці лютого — на початку березня виникла загроза окупації Броварів, приватну колекцію зброї, яка була у музеї, вирішили вивезти у безпечне місце. Згодом народилася ідея «колекціонувати» трофеї ЗСУ та предмети побуту загарбників.

Як визнають самі автори виставки, предмети побуту російських військових такі «допотопні», що можна навіть подумати, чи не є це збережені трофеї ще часів Другої світової війни. Наприклад, карта Київської області, яка висіла в одному з командних пунктів росіян, виявляється, створена ще у 80-х роках минулого століття, але нею користувалися для орієнтування на місцевості.

                     

Серед трофеїв також багато шевронів, документів, військових квитків. Чимало з них обгорілі і знайдені у кишенях солдатів, які горіли в танках.

       

Окремо на увагу заслуговують дві вітрини, які розташовані одна проти одної. На одній — фотогалерея зруйнованих сіл Броварського району та підбитої техніки, а також знімки Євгена Гредунова з представниками ЗСУ та іноземною пресою. Вся ворожа техніка на світлинах — знищена на території району у напрямку Броварів та Києва.

     

На вітрині навпроти — куточок речей, які надавали для сил територіальної оборони та військових місцеві волонтери. Тут і медикаменти, і аптечки, і предмети амуніції.

                                   

                                  

Багато спорядження надавалося волонтерськими та благодійними організаціями, такими як «Від мрії до реальності». Це і військові сумки, і плитконоски, і бронежилети. Деякі види плитконосок, як розповіли автори колекції, робилися військовими по макетах, розробленими Євгеном Гредуновим.

На запрошення власника музею виставку відвідав на чолі делегації і начальник Броварської районної військової адміністрації Павло Проскочило.

Керівник музею Євген Гредунов провів екскурсію та змістовно розповів про історію створення виставки, а також про важливу роль такого етапу життя Броварщини, як російсько-українська війна.

           

Триватиме виставка до кінця літа.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень