Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні до 23 серпня 2022 року

Дата: 22.05.2022 14:59

У неділю, 22 травня, народні депутати України проголосували за продовження терміну дії воєнного стану на 90 днів – до 23 серпня. За це рішення висловилися 320 депутатів. Також Верховна Рада 315 голосами "за" продовжила на 90 днів термін загальної мобілізації.

Таким чином, депутати підтримали відповідну пропозицію президента України Володимира Зеленського, яку він вніс 18 травня.

Військовий стан передбачає можливість, зокрема, запровадження комендантської години та пропускного режиму, заборони проведення масових заходів, перевірки речей та документів, конфіскації майна для потреб оборони з компенсацією власникам, порушення права на таємницю листування та телефонних розмов тощо.