У Київській ОВА пояснили умови проведення масових заходів під час воєнного стану

Дата: 19.07.2022 09:33

Під час воєнного стану проводити мирні збори, мітинги та інші масові заходи можна за виключних обставин.

Оперативний штаб Ради оборони Київської області затвердив Порядок проведення масових заходів, де визначені всі умови. Пояснюємо, за яких умов можна проводити масові заходи під час воєнного стану.

Чи можна проводити масові заходи в умовах воєнного стану?

• Організація мирних зборів, мітингів, походів та демонстрацій, а також спортивних, освітніх, культурно-просвітницьких, релігійних, розважальних і видовищних масових заходів можлива лише за виключних обставин і тільки за умови їх письмового погодження.

До кого організаторам звертатись за погодженням?

• До виконавчих органів міських, селищних та сільських рад не пізніше, ніж за 5 робочих днів до дня проведення заходу.

Що має зазначити організатор у повідомленні?

•  Дату проведення, час початку та тривалість мирного зібрання
  • Мету проведення
  • Місце або маршрут
  • Очікувана кількість учасників
  • ПІБ організатора та відповідальної особи
  • Інформацію про намір встановлення тимчасових споруд та використання звукопідсилювальної техніки.

Що мають забезпечити організатори заходу?

• дотримання громадського порядку учасниками масового заходу
  • наявність засобів першої медичної допомоги
  • обов’язкове дотримання Правил пожежної безпеки та залучення пожежно-рятувальних підрозділів.

Як діяти в разі повітряної тривоги?

• Негайно припинити масовий захід, сповістити про повітряну тривогу учасників та забезпечити їхню евакуацію.

За інформацією Управління комунікацій Київської обласної військової адміністрації