Розвиток медичних закладів Київщини обговорили під час засідання госпітальної ради при Київської ОВА

Дата: 08.08.2022 15:32

Концепцію розвитку медичних закладів пристоличного регіону обговорили під час засідання Госпітальної ради при Київській обласній військовій адміністрації. Засідання пройшло на чолі із заступником голови КОВА Віталієм Власюком за участі голови Київської обласної ради Наталії Гунько, її заступниці Тетяни Семенової, голови профільної комісії Марії Кисельової, депутатів обласної ради, а також представників закладів охорони здоров’я, професійних спілок та громадськості.

Особливу увагу учасники заходу приділили організації роботи закладів охорони здоров’я за новим кластерним принципом. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги», що набрав чинності 19 липня цього року, передбачається поділ закладів охорони здоров’я за кластерним принципом. Також, аби забезпечити населенню доступність до якісної медичної та реабілітаційної допомоги, територію України було поділено на госпітальні округи. Київський обласний госпітальний округ поділяється на кластери, в межах яких організовано комплексний доступ населення до стаціонарної медичної допомоги.

Крім того, під час засідання Госпітальної ради учасники обговорили створення та розвиток реабілітаційної допомоги в Київській області.

На сьогодні реабілітаційні послуги в області надають декілька медичних закладів. Проте єдиного реабілітаційного обласного центру з надання комплексної профільної медичної допомоги наразі немає. Під час засідання Госпітальної ради учасники обговорили перші етапи покрокової концепції діяльності майбутнього центру.

Зокрема, розпочали роботу над «дорожньою» картою створення центру з урахуванням міжнародного досвіду, найкращих сучасних практик та рішень. Пропонується, що центр першочергове займатиметься ортопедичною реабілітацію.

Наразі розглядається можливість створення центру на базі Київської обласної клінічної лікарні №2, адже тут є все необхідне. На першому етапі реалізації проекту планується розгортання щонайменше 30 ліжко-місць.