Основні ознаки колючого знаряддя лову типу «драч» та заборонений спосіб багріння

Дата: 12.09.2022 16:37
Кількість переглядів: 389

             

Згідно з п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства та п. 13.1 Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах забороняється вилов водних біоресурсів за допомогою колючих знарядь лову та способом багріння.

Відповідно до роз'яснення Інституту рибного господарства НААН України основними ознаками знаряддя лову типу «драч» є:

— велика ширина та висота піддіву гачків, які значно перевищують дозволені розміри для зимових блешень (10 мм від кінчика жала до цівки);

— відсутність на знарядді деталей, які імітують жертву для хижака;

відсутність борідок;

— значна вага знаряддя (більше 30 г), яка ускладнює дозволений в зимовий період лов вертикальною проводкою приманки (блешні або балансира).

                

Крім того, характерними ознаками застосування знаряддя лову «драч» є:

- наявність на вилученій рибі механічних пошкоджень (порізів) зовнішніх покривів;

- наявність в улові видів риб, які за типом живлення не відносяться до хижаків.

До колючих відносяться знаряддя лову, які утримують впійману рибу шляхом механічного проколювання будь-якої частини тіла (на відміну від активного захоплення рибою приманки ротовою порожниною). Способом використання «драча» є різка проводка знаряддя лову у воді з фіксацією риби на гачку за будь-яку частину тіла, тобто багріння.

Враховуючи великі у порівнянні з приманками розміри «драча», які дозволяють збільшити площу облову при пересуванні знаряддя у воді, використання даного знаряддя іншим способом (крім багріння) є ускладненим.

«Вилов риби способом багріння вважається недопустимим та варварським. Адже під час такого забороненого методу більша частина риби зривається, залишається пораненою у воді, починає хворіти і гине. Таким чином недобросовісні рибалки більше знищують рибу, ніж виловлюють», - зауважив т.в.о. начальника Київського рибоохоронного патруля Денис НЕСТЕРОВ.

Київський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» за номером: (099) 341-73-18.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень