День пам’яті жертв Бабиного Яру: і через 81 рік відгукується болем від рашистської чуми

Дата: 29.09.2022 07:21

29–30 вересня Україна вшановує 81-ші роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30 вересня 1941 року).

Бабин Яр… Місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних
громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках.

Серед них — євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Масові розстріли в Бабиному Яру розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста.

Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли знищили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва.
В німецьких донесеннях цю операцію назвали “гросакцією” (“велика акція”, від нім. Großaktion).

Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.

Після відкриття й осмислення жахів Голокосту, світова спільнота прийняла позицію «ніколи знову», проте геноциди продовжуються і сьогодні.

На жаль, через 80 років після трагедії, Україна знову переживає подібні жахіття. Тепер, свої «Бабині Яри», від російської окупації, наша країна має в Бучі, Ворзелі, Ірпіні, Бородянці та в Маріуполі і Ізюмі.

Тобто, в багатьох інших містах і селах, де пройшла і триває рашистська окупація…

Сьогодні в Україні окупанти, навіть риторику запозичують у нацистів, заявляючи про «розв’язання українського питання», подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання».

Російський, так званий «антифашизм», став головною загрозою для євреїв в сучасній Україні та сприяв нарузі над пам’яттю про Голокост: російські війська обстрілюють єврейські цвинтарі, синагоги, навіть Бабин Яр.

Жорстокі масові вбивства рашистами чоловіків, жінок, дітей, літніх людей, тварин, тортури – фізичні та моральні, зґвалтування, навіть іноді намагання спалити тіла, щоб приховати вчинені злочини, як свого часу, відчуваючи наближення поразки, робили нацисти.

Мир, безпека й рівновага у Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх злочинці будуть належно покарані.

Низький уклін усім, хто боровся за порятунок від коричневої чуми нацизму!

Низький уклін тим, хто зараз продовжує боротьбу за порятунок від її послідовників!