Увага: інформує Київський рибний патруль!

Дата: 03.10.2022 15:45

Про формування спеціального товарного рибного господарства

Пропонуємо Вашій увазі черговий довідковий матеріал про діяльність з підвищення рибопродуктивності рибогосподарських водойм, шляхом штучного відтворення водних біоресурсів.

Мова йде про спеціальне товарне рибне господарство (СТРГ).

Детальніше про законодавство, що стосується СТРГ, як отримати дозвіл на таку діяльність та де її дозволено здійснювати читайте в інформаційній картці за посиланням.

Ловити раків дозволено

30 вересня на Київщині завершився термін заборони на лов раків. Отже, від початку жовтня рибалкам-любителям дозволяється лов цих безхребетних з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства.

Зокрема, одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Лов дозволяється:

- ручним збиранням,

- раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм,

- волосінню з приманкою,

- рогаткою,

- розщіпом – не більше п'яти снастей на ловця.

Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Пам’ятаймо, що мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам у внутрішніх водоймах становить 10 см.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Ловіть із задоволенням та не забувайте про відповідальне ставлення до водних мешканців.

В Управлінні Державного агентства меліорації та рибного господарства у м. Києві та Київській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 341-73-18. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Інформація — Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у м. Києві та Київській області.