Україна соборна. Разом до перемоги!

Дата: 22.01.2023 08:00
Кількість переглядів: 201

 

           

“Хай слово «Соборність» не буде тільки

книжковою фразою, але щоденним хлібом

та правдивою Ідеєю наших буднів!”

Михайло Дяченко (Марко Боєслав).

«За соборний моноліт», 1950 рік.

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (далі  – УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки  (далі – ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України –Наддніпрянщини та Наддністрянщини –щонайменше з середини XIX століття. Це –основоположна віха для українського державотворення.

24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Втім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня1991-го насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті її проголосила Українська Центральна Рада 22 січня 1918 року IV Універсалом. А за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві сталася не менш вагома подія – об’єднання в одну державу Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Через невдачу Української революції 1917–1921 років державність зберегти не вдалося. Як наслідок, у XX столітті українці змушені  були кількаразово відновлювати її в боротьбі.

Соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу, які є фундаментомидля побудови демократичної держави,запорукою виживання й існування нації.

Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.  Сьогодні Соборність для України – деокупація всіх територій України захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень