Бій за майбутнє України

Дата: 28.01.2023 16:35
Кількість переглядів: 263

 

Сьогодні, у селі Літки, біля Кургана Слави, відбувся урочистий захід, приурочений до річниці бою під Крутами. Участь в ньому взяли: начальник Броварської районної військової адміністрації Володимир Майбоженко, голова Зазимської територіальної громади Віталій Крупенко, учнівська молодь громади. 

Бій у селі Літки безпосередньо пов'язаний із боєм під Крутами. 

 Місцеві жителі з покоління в покоління передають спогади, як наприкіці січня 1919 року до села увійшов невеликий загін молодих українських вояків. Їх, пізніше, закатували та розстріляли більшовики, які саме великою армією рухалися на Київ. 

Під час проведення урочистостей за всіма загиблими юнаками було відслужено поминальний молебень. Згадали в молитві й всіх, хто зараз захищає свободу нашої України, й хто віддав за неї житя...

​​​​​

Бій під Крутами для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів

наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між

Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав

незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

У Крутах вирішувалася доля молодої української держави. Кілька сотень відважних юнаків та чоловіків зробили свій вибір – виступили проти

російської військової агресії, стали на захист України. Вони були різного

походження: діти селян, робітників, священників; військові, студенти,

гімназисти. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього чину.

На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову

відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали

на Київ. Через 104 роки під Крутами наші війська зупинили наступ ворога,

завдали йому болючих втрат, захистили місто Ніжин на Чернігівщині.

Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики,

співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити 

вільній країні на своїй землі.

Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень