Про заборону польотів для забезпечення сільськогосподарських робіт

Дата: 24.04.2023 14:11

Відповідно до листа Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генерального штабу Збройних Сил України від 10.04.2023 № 22487/С, у зв’язку із збройною агресією російської федерації проти України, авіаційна діяльність здійснюється згідно чинного законодавства з урахуванням протоколу міжвідомчої наради представників Міністерства оборони України, Державної авіаційної служби України, Генерального штабу Збройних Сил України, Повітряних Сил Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украероруху» від 30.05.2022 та рішення Начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 07.06.2022 № 18039/С

Також в умовах дії заборони використання повітряного простору (NOTAM A0606/22 (NOTAMR A0003/23) та NOTAM A0607/22 (NOTAMR №0004/23)), встановленої Державною авіаційною службою України за поданням Генерального штабу Збройних Сил України, повітряний простір над всією територією України використовується державною авіацією України та засобами протиповітряної оборони для відбиття збройної агресії російської федерації та захисту населення, тому польоти цивільних повітряних суден (пілотованих та безпілотованих) заборонені до закінчення дії воєнного стану.

3 метою визначення умов діяльності цивільної авіації під час дії воєнного стану відбулася низка міжвідомчих нарад за участю представників Державіаслужби України, Генерального штабу Збройних Сил України, Украероруху, інших заінтересованих структур, за результатами яких першим заступником Голови Державіаслужби України та начальником Генерального штабу Збройних Сил України було підписано спільний Протокол.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 за № 20173/0/1-22 о 14.00 03.08.2022 було проведено онлайн нараду під головуванням Прем'єр-міністра України, за результатами якої Міністерство аграрної політики та продовольства України було проінформовано про категоричну заборону використання (польотів) аграрних мультикоптерів (агродронів) до закінчення дії воєнного стану.

Крім того, за підсумками наради рішення, що визначені спільним Протоколом, вирішено залишити без змін на час дії воєнного часу, а саме, що стосується цивільних безпілотних повітряних суден:

Державіаслужбі України та Генеральному штабу Збройних Сил України під час дії воєнного стану не розглядати запити на отримання дозволів на виконання польотів від загального призначення та будь-яких цивільних безпілотних повітряних суден;

Украероцентру під час воєнного стану не надавати дозволи на використання повітряного простору на будь-які польоти цивільних безпілотних повітряних суден без отримання дозволу на виконання польотів від Генерального штабу Збройних Сил України.

Враховуючи зазначене, а також те, що під час проведення робіт з аеро фото/відео зйомки (квадрокоптером з цифровими камерами та лазерним сканером) в зону роботи цифрових камер можуть потрапити об’єкти, які охороняються та використовуються підрозділами Збройних Сил України, дозвіл на виконання зазначених польотів не надається до кінця дії правового режиму воєнного стану.

Інформація згідно листа Управління агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації від 21.04.2023 №4005/29.01/27/2023.