У Броварах відбувся благодійний забіг «Назустріч волі», присвячений полоненим воїнам «Азову»

Дата: 22.05.2023 12:46

Рік тому, 20 травня 2022 року, українськими військовими, які 86 днів тримали позиції й захищали Маріуполь від окупантів, було отримано наказ припинити оборону «Азовсталі» та скласти зброю.

Вже рік понад 600 героїв-оборонців міста Маріуполь та комбінату «Азовсталь» перебувають у ворожому полоні – серед них і чотири броварчанина.  Їх рідні та близькі всіма можливими способами виборюють їх свободу.

З цією метою й було організовано благодійні забіги у різних регіонах України. 20 травня відбувся Благодійний забіг «Назустріч волі» й у Броварах.

Дистанції яку долали учасники – 3 кілометри. Щоб взяти участь в акції потрібно було внести благодійний внесок – 300 гривень.

Фото без опису Фото без опису

Лише зареєстрованих бігунів  було близько 350. Проте бігли багато охочих і без номерів.

На початку акції перед присутніми виступили гості:

• співзасновниця Асоціації родин захисників «Азовсталі», куратор проекту «Нарешті ти вдома» Ганна Науменко
  • офіцер Управління бригади «Азов» майор Дмитро Андрющенко
  • Сандра - член Асоціації родин захисників Азовсталі та сестра виконуючого обов’язків командира «Азову» майора Богдана Кротевича ( позивний «Тавр»).  Фото без опису Фото без опису

Для того, щоб бігуни під час подолання дистанції не отримали травми МС України з легкої атлетики Оксана Романюк провела веселу, енергійну руханку. Після чого й було дано старт пробігу.

Разом із містянами, на підтримку «азовців» бігли державні службовці, серед яких секретар Броварської міської ради Тетяна Ковкрак, працівники комунальних підприємств міста, військові, дитячі та дорослі вихованці спортивних клубів громади, колективи ліцеїв навчальних закладів.

Найстарший серед них - 90-річний ветеран спорту Анвік Згурський, якому через місяць виповниться вже 91 рік. Були й зовсім юні, які брали участь зі своїми родинами.

Головне - не переможні секунди, а ті емоції, які були передані нашим хлопцям з вірою у їх якнайшвидше повернення.

Велика дяка організаторам - благодійним фондам «Гуртом UA», «Незалежна волонтерська організація», «Юнайтед24. Броварщина», «Сила, коли ми разом», управлінню культури, сімʼї та молоді Броварської міської ради, відділу фізичної культури та спорту Броварської міської ради, всім тим, хто долучився до його проведення.

Серед фінішувавших  Юрій Коваленко - броварчанин, боєць 128-ї окремої бригади 231-го батальйону ТРО. Юрій подолав марафон із милицею  попри поранення в ногу.

Усім учасникам на фініші вручили пам'ятні медалі. За зібрані кошти протягом благодійного забігу ( було зібрано понад 110 тисяч гривень), ярмарки та концерту, придбають бокси з одягом для полонених бійців «Азову».

Незабаром до України повернуться всі наші герої - переконані учасники забігу! Вірять - кожен захід, де нагадують про досі полонених захисників «Азовсталі», наближає день, коли вони знову побачать своїх дітей та чоловіків, рідних та близьких!