Олена Зеленська відвідала один із кулінарних хабів Київщини, де навчають за новими стандартами працівників шкільних харчоблоків
Перша леді Олена Зеленська відвідала один із кулінарних хабів Київщини, де навчають за новими стандартами працівників шкільних харчоблоків. Як навчають таких «агентів змін» у Державному професійно-технічному навчальному закладі «Бориспільський професійний ліцей» показав першій леді голова Київської ОВА Руслан Кравченко. Наразі тут опановують теоретично-практичний курс «Сучасні тенденції в організації шкільного харчування» 21 кухар та дієтичні сестри шкіл.
У робочій поїздці до Бориспільського професійного ліцею також взяли участь заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків, голова правління Національної асоціації громадського харчування Орест Степаняк, представники обласних військових адміністрацій Тернопільщини, Полтавщини, Одещини та навчальних закладів.
У ході візиту присутні зокрема обговорили плани щодо реалізації проєкту створення кулінарних хабів.
Київщина активно впроваджує реформу шкільного харчування, яка стартувала в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Пристоличний регіон, реалізуючи програму «Якісне харчування – здорова дитина», вже має позитивні зміни та напрацювання в цьому напрямі. Київщина готова ділитися досвідом з іншими регіонами, адже від якісного харчування залежить здоров’я дітей. Про досягнення області в цьому напрямі розповів присутнім очільник Київської обладміністрації Руслан Кравченко.
«Ми принципово змінили підхід до дитячого харчування. Розпочали з підготовки кадрів. Для цього в Борисполі, Білій Церкві та Василькові створили кулінарні хаби. Це дозволило підготувати 32 тренерів-агентів змін, які сьогодні займаються навчанням кухарів. З листопада по квітень навчання пройшли 600 осіб, до 1 вересня це зроблять ще 816 освітян», – уточнив очільник Київської обладміністрації.
Він також нагадав, що реалізацію реформи шкільного харчування на Київщині починали зі старих харчоблоків, несмачної їжі, кадрових проблем та нерозуміння багатьох батьків того, що шкільне харчування може бути корисним, але не менш смачним.
«Вже закупили сучасне технологічне обладнання для 135 шкіл області, 48 з яких є опорними, та оновили 69 шкільних їдалень. Для реалізації програми на 5 років передбачили в обласному бюджеті 157 млн грн. Попри війну, минулого року виділили 14 млн грн на обладнання для закладів освіти, що були окуповані та в яких росіяни розграбували майно. Ще 26 млн грн цього року заклали на оновлення обладнання та забезпечення меблями шкільних їдалень», – деталізував про матеріальне забезпечення шкільних їдалень Руслан Кравченко.
Також у планах Київської обласної військової адміністрації до кінця 2024 року навчити працівників усіх шкіл та розпочати навчання персоналу дитсадків, повністю модернізувати обладнання ще 24 шкільних харчоблоків.