Заяви на єВідновлення тепер можна подавати у ЦНАПах, через нотаріусів та органи соцзахисту

Дата: 02.06.2023 08:22

Кабінет Міністрів України затвердив порядок подачі документів за державною грошовою допомогою на здійснення поточних ремонтів. Для її отримання відтепер можна не тільки використовувати Портал Дія, але й звертатися до Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), до органів соціального захисту та нотаріусів. Паперова форма надання документів буде діяти паралельно із подачею заяв на Порталі Дія.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Адміністратори ЦНАП, соцпрацівники та нотаріуси повинні:

• встановити особу заявника або повноваження його представника;
  • заповнити заяву та подати її через Портал Дія;
  • роздрукувати заяву та підписати її у заявника;
  • видати примірник зареєстрованої заяви тому, хто звернувся за допомогою.

Черговість прийнятих до розгляду заяв визначається автоматично програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) у порядку надходження повідомлень, незалежно від форми подачі документів.

єВідновлення – це державна програма грошової допомоги для відбудови житла, пошкодженого через бойові дії.

Допомога надається, якщо житло:

• розміщене на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії;
  • підлягає відновленню;
  • не було відремонтоване самостійно.

Сума допомоги не може бути більшою, ніж 200 тисяч гривень.

На сьогодні до Реєстру пошкодженого та знищеного майна вже подано понад 15 тисяч заяв.