Онлайн виставка присвячена 27-ій річниці Конституції України

Дата: 15.06.2023 13:51

День Конституції України святкують щорічно 28 червня, адже в цей день, 27 років тому, наша країна отримала найважливіший для кожного громадянина документ – Конституцію.

Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.

Вважається, що прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина.

З нагоди свята підготовлено та представлено онлайн виставку присвячену 27-ій річниці Конституції України.

Для її створення  залучені документи Центрального Державного архіву вищих органів влади і управління України, Центрального державного  історичного архіву України, Національного архіву Швеції, архіву Верховної ради України.

Фотодокументальна виставка підготовлена та надана для експонування Державним архівом Київської області.

Електронні копії архівних документів ілюструють становлення  та розвиток українського конституціоналізму (1649-1936 роки) та процес прийняття Конституції України (1990-1996 роки).

З виставкою можна за посиланням:

Онлайн виставка присвячена 27-ій річниці Конституції України