Електронний рецепт на «Доступні ліки» дозволяє контролювати їх відпуск і оптимізувати витрати бюджетних коштів

Дата: 19.06.2023 10:18
Кількість переглядів: 88

      

З 1 липня повертається норма відшкодування лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом. Винятки залишаються лише для прифронтових та тимчасово окупованих територій.

Відповідні зміни до постанови КМУ від 27 лютого 2019 р. № 136 і від 28 липня 2021 р. № 854 прийняв нещодавно уряд.

З початку повномасштабної війни для спрощення доступу до ліків за програмою «Доступні ліки» пацієнти мали можливість отримувати їх і за паперовими рецептами. 

Нині лікарі й аптеки на більшості території України мають можливість працювати з е-рецептами, тож для них повертається норма відпуску лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом.

Для тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться активні бойові дії, залишається можливість використання паперового рецепта в рамках цієї програми (постанова КМУ від 27 лютого 2019 р. № 136 і від 28 липня 2021 р.).

Зазначені зміни дозволяють удосконалити реалізацію Програми медичних гарантій у частині відшкодування лікарських засобів, а також моніторингу використання бюджетних коштів.

Також у пацієнтів не буде необхідності кожні 30 днів отримувати рецепт на ліки, що відпускаються за програмою реімбурсації, на очному (фізичному) прийомі у лікаря. Якщо пацієнт потребує тривалого лікування, повторний е-рецепт на цю групу ліків можна буде отримати дистанційно.

Зручним електронним сервісом для отримання ліків за програмою «Доступні ліки» українці користуються з 2019 року. 

Державна програма реімбурсації «Доступні ліки» реалізується для лікування найбільш поширених хронічних захворювань в Україні. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Нагадаємо,  раніше МОЗ повідомляло, які ліки можна отримати безоплатно або з частковою доплатою за рецептом від сімейного лікаря.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень