Як не стати жертвами шахрайства з використанням фішингу

Дата: 21.06.2023 12:49
Кількість переглядів: 93

                         Фото без опису

Фішинг – один із найпоширеніших видів шахрайства в інтернеті. Фішингова атака – це спроба отримати вашу особисту інформацію оманливим шляхом.

На фішинговий сайт може вказувати будь-яка відмінність в URL-адресі (зайві символи, невірне написання). Такі сайти можуть повністю копіювати дизайн маркетплейсів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки або інших ресурсів, на яких користувачі вводять дані карти для оплати.

Під час воєнного стану набули популярності схеми з використанням фішингових сайтів, які маскуються під ресурси для оформлення соціальних виплат від держави, фондів, міжнародних організацій, органів центральної та виконавчої влади, Служби Безпеки України, органів прокуратури тощо.

Інформація, яку можуть запитувати фішингові сайти:
•    Імена користувача та паролі
•    Номери соціального страхування
•    Номери банківських рахунків
•    PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери)
•    Номери кредитних карток
•    Дівоче прізвище матері
•    Ваш день народження

Будьте обережними, коли отримуєте повідомлення від сайту з проханням надати особисту інформацію. Якщо вам надходять такі повідомлення, не надавайте інформацію, не переконавшись у надійності сайту. Якщо можливо, відкрийте сторінку в іншому вікні, а не натискайте посилання в електронному листі.

Радимо завжди звертати увагу на адресу необхідного сайту, а також не переходити за підозрілими гіперпосиланнями та не вводити конфіденційні дані. 

Будьте обережні та бережіть своїх рідних. Слава Україні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень