Довідник безбар’єрності: толерантність

Дата: 20.07.2023 15:13
Кількість переглядів: 73

Толерантність – повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Адже різноманіття – це факт і реальність, у якій ми живемо. 

Бути толерантним не означає поступатися, потурати чи проявляти свою поблажливість і відмовлятися від якихось своїх переконань. 
Це – безконфліктно визнавати право людей відрізнятися, дотримуватися своїх переконань і визнавати таке право за іншими. Це може бути проілюстровано такою фразою: «Так, ти від мене відрізняєшся, але це нормально, я поважаю твої почуття, ціную тебе, бо ти така ж людина, як і я».

Бути толерантним – це відмовитися від догматизму й абсолютизму і не нав’язувати свої погляди іншим людям. Сприяти утвердженню прав людини та демократії в нашому світі.

Звичайно, зі зростанням кількості населення на планеті, міграційними процесами, розвитком комунікацій толерантність набуває особливо важливого значення. Наші країни, регіони є різними, і цю багатокультурність необхідно приймати, інакше виникає загроза нетерпимості. А там, де панує нетерпимість, там розбрат, конфлікти та насильство.

Тож толерантність – це важлива умова для нашого існування в злагоді та мирі.

Про усунення соціальних бар’єрів для різних груп людей на всіх рівнях читайте в Довіднику безбар’єрності, створеному за ініціативою першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень