МОЗ: найголовніше про вакцини від кору

Дата: 31.07.2023 11:30
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. Тільки з 2000 по 2016 роки вакцини зберегли близько 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі. 

Наразі в Україні використовують трикомпонентну вакцину КПК, що забезпечує захист одразу від трьох захворювань: кору, епідемічного паротиту («свинки») та краснухи. За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я принаймні 95% дітей у країні мають бути щеплені двома дозами вакцини КПК для забезпечення надійного захисту від кору.

Наявність у дитини бронхіальної астми, цукрового діабету чи інших хронічних захворювань саме є показанням для вакцинації. Такі малюки передовсім потребують щеплення, адже ризик розвитку серйозних ускладнень після хвороби для них значно вищий.

Важливо. Вакцини КПК, доступні в Україні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вони є безпечними та ефективними. Держава гарантує безоплатне щеплення КПК для дітей в межах Національного календаря профілактичних щеплень.

Що робити, якщо в лікарні немає вакцини проти кору?

Зверніться до керівника медзакладу. Якщо він/вона не може надати необхідну інформацію, зверніться до департаменту охорони здоров’я або Центру контролю та профілактики хвороб у вашій області. Вони відповідають за розподіл вакцин у межах регіону. Щоб дізнатися, чи надходила вакцина до вашої області, ви можете звернутися до контакт-центру МОЗ України за номером: 0 800 60 20 19.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень