750 українських бізнесів отримають мікрогранти від EU4Business на відновлення діяльності

Дата: 09.08.2023 12:00
Кількість переглядів: 44

Українські підприємці зможуть отримати гранти в розмірі до 4 000 євро для відновлення діяльності в межах програми EU4Business, що фінансується Європейським Союзом і урядом Німеччини. За отримані кошти можна придбати обладнання, закупити сировину та матеріали, виплатити заробітну, орендну плату та оплатити інші господарські витрати.

Головна мета грантів — підтримати відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані, а також посилити стійкість мікробізнесу в інших регіонах України в умовах війни, що триває.

Кошти мікрогранту можна отримати через три уповноважені банки: Ощадбанк, Приватбанк і Банк Львів.

Європейський Союз посилює підтримку українського бізнесу в умовах війни, особливо малих підприємців, яким зараз найважче. На початку повномасштабного вторгнення ЄС уже успішно реалізував аналогічну грантову програму з допомоги 300 релокованим мікропідприємствам, які найбільше постраждали від бойових дій. У межах нової хвилі мікрогрантів ми прагнемо надати змогу ще 750 компаніям отримати кошти для нагальних потреб, повернення та відновлення роботи, зокрема, на постраждалих і звільнених територіях України.

Хто може долучитися до програми?

Мікропідприємства, які: 

  • мають до 9 працівників та річний дохід до 2 млн євро;
  • провадять свою діяльність за визначеними програмою мікрогрантів видами економічної діяльності, починаючи з 01.02.2021 року або раніше;
  • мають позитивну кредитну історію;
  • не мають заборгованості перед бюджетом України;
  • не отримували міжнародну технічну допомогу, починаючи з 01.02.2022 року.

Для участі в конкурсі мікропідприємець має подати заяву на порталі Дія. 

Як взяти участь? 

  1. Заповнити заяву на порталі Дія. У заяві правильно вказати інформацію про показники діяльності підприємства до війни та під час бойових дій.

  2. Визначити чіткі напрями використання коштів мікрогранту, які не можуть змінюватися під час їх подальшого фінансування.

«Ми в Україні будуємо країну підприємців й активно працюємо в напрямі Євроінтеграції. Мікро-, малий та середній бізнеси є основним двигуном економіки в Європейському Союзі. Саме тому ми в Мінцифрі віримо, що розвиток мікро-, малих та середніх підприємств є запорукою стабільності та розвитку країни, особливо в умовах війни. Наразі гранти є прямою й ефективною підтримкою, яка дуже затребувана серед українських підприємців. Дякуємо нашим партнерам за оперативну фінансову допомогу для бізнесів з деокупованих та постраждалих регіонів України», — наголосила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. 

Відбір учасників програми відбуватиметься за результатами конкурсів для таких категорій підприємств:

  • Близько 250 грантів для найбільш постраждалих від війни областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська (окрім міста Київ), Луганська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська, Харківська, Херсонська. Приймання заяв — з 08.08.2023 року до 21.08.2023 року. 
  • Близько 250 грантів для деокупованих територій Донецької, Київської (окрім міста Київ), Чернігівської, Сумської, Харківської та Херсонської областей. Приймання заяв — з 22.08.2023 року до 04.09.2023 року. 
  • Близько 250 грантів для підприємців з усіх інших регіонів України, окрім тимчасово окупованих. Приймання заяв — з 05.09.2023 року до 18.09.2023 року. 

Переможців кожного з конкурсів визначатимуть автоматично на рейтинговій основі на підставі таких основних критеріїв: рівня постраждалості від війни, потенціалу для відбудови та якості заходів з відновлення діяльності мікропідприємства.

Жодних розрахунків та бізнес-планів робити не потрібно. Рейтингова система Фонду розвитку підприємництва автоматично розрахує рейтинг та визначить переможців.

Довідково. 

Запланована хвиля грантів сприятиме реалізації цілей урядової ініціативи єРобота під егідою Міністерства економіки України.

Грантові конкурси від EU4Business реалізуються в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансування Європейського Союзу та Уряду Німеччини. Проєкт реалізовано за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України. Партнер з виконання — Фонд розвитку підприємництва.

Подати заяву про отримання гранту можливо винятково через єдиний портал державних послуг Дія. Інформаційні партнери: Офіс з розвитку підприємництва та експорту, національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес. Уповноважені банки: Ощадбанк, Банк Львів і ПриватБанк.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень