У деокупованих населених пунктах Київщини щомісяця моніторять стан води і ґрунту – брифінг КОВА (ВІДЕО)

Дата: 14.08.2023 09:00
Кількість переглядів: 242

Фото без опису

За результатами санітарно-епідемічної оцінки території 188 деокупованих населених пунктів, щомісяця проводиться відбір та дослідження зразків води централізованих та децентралізованих джерел водопостачання, ґрунту і повітря. Про це повідомили під час брифінгу у Київській обладміністрації.

Моніторинг санітарно-епідеміологічного стану області є одним із пріоритетних завдань. Фахівці Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України постійно інформують обласну адміністрацію про результати проведених досліджень.  

«Йдеться і про якість питної води, і про профілактику керованих інфекційних захворювань шляхом проведення щеплень серед населення Київщини з метою запобігання інтенсивному поширенню небезпечних хвороб. Особлива увага приділяється дослідженню територій на деокупованій частині області. За результатами отриманої інформації головам ОТГ надають рекомендації, яким чином покращити ситуацію», – повідомила  заступниця голови КОДА Леся Карнаух.

Вона додала, що ОТГ та відповідні комунальні підприємства забезпечені засобами для проведення гіперхлорування води у водопровідних мережах та  колодязях.

«Своєчасне виявлення забруднення води та вжиття заходів щодо покращення якості на звільнених територіях сприяло зменшенню кількості забруднених джерел водопостачання з 56 у травні 2022 року до 16 станом на липень 2023 року», – зауважила гендиректор центру Наталія Родина.

Особливу увагу приділяють моніторингу питної води з колодязів та індивідуальних свердловин усіх районів Київщини на вміст нітратів. Їх токсична дія є небезпечною для дітей до 3-х років, яких вигодовують дитячими сумішами. Це викликає захворювання на воднo-нітратну метгемоглобінемію. Так, під час дослідження 837 зразків  питної води з громадських та індивідуальних джерел водопостачання у понад 40% вода не відповідала вимогам.

Із встановленням відхилення нітратів від гігієнічних нормативів рекомендується не використовувати таку воду для питних потреб, харчування, особливо дитячого населення. При встановленні або підозрі забруднення води мікробами рекомендується кип’ятіння води перед вживанням.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень