Безбар'єрні укриття - вимога сучасності!

Дата: 21.08.2023 15:30
Кількість переглядів: 50

✅ Раніше ці простори були малопомітними, а зараз – є життєво необхідними, бо в прямому сенсі можуть врятувати життя.

Укриття в країні, яка щосекунди живе під прицілом російських ракет та ударних БПЛА — така ж необхідність, як вода чи тепло в будинку. Ще більша необхідність – безбар’єрні укриття ⬇️

👨🏼‍🦽 з елементами доступності для людей на кріслі колісному

👩🏼‍🦯 з тактильною навігацією та контрастністю – для людей з порушеннями зору

👵🏼 з візуальною навігацією – зручною і зрозумілою для людей старшого віку, людей, які перебувають у стресі, розгублені

Аби це стало реальністю, ГО Безбар'єрність у складі робочої групи під головуванням Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України надавала експертні рекомендації до проєкту нових державних будівельних норм «Захисні споруди цивільного захисту» (ДБН В.2.2-5:2023) 📲 bit.ly/45wfJMf

Документ затверджено 💪🏼 А вже з листопада він набирає чинності і стане обов’язковим для дотримання під час нового будівництва або реконструкцій.

Що це означає?

🏢 Школи, лікарні, садочки – усі проєкти з їх відбудови мають передбачати правильно облаштовані захисні споруди. Останні мають відповідати стандартам безбар’єрності, зокрема, фізичної. Тобто, бути обладнані пандусами (якщо їх облаштування неможливе, то підйомними пристроями та механізмами). Мати візуальну та тактильну навігацію, контрастне маркування на сходах та порогах.

Ба більше, рекомендується використовувати матеріали із світловідбивальними властивостями, аби легше орієнтуватися в укритті під час можливої відсутності світла.

Для кого ці зміни?

🤍 Не лише для людей на кріслі колісному, для більшості з яких у перші дні повномасштабного вторгнення Росії власний дім став пасткою.

🤍 Не лише для незрячих людей, для яких шлях до безпеки може бути небезпечним (сходинки, хаос навколо, у якому важко зорієнтуватися).

🤍 Не лише для людей старшого віку, для яких дуже важлива зрозуміла навігація та близькість розташування укриття.

Для усіх, адже безбар’єрність враховує потреби абсолютно всіх.

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree #БезбарєрністьМЮ

Міністерство юстиції України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень