МОЗ: вакцинація і донорство

Дата: 23.08.2023 15:25
Кількість переглядів: 78

Фото без опису

Сьогодні в країні є постійний дефіцит донорів крові, тому здавати кров є вкрай важливо – вона рятує життя.

Проте робити це слід відповідально. Навіть якщо ви не маєте протипоказів, є певні обмеження, які виникають після щеплення окремими вакцинами.

Насамперед уважно та чесно заповнюйте анкету донора крові в центрі донації – це допоможе медикам прийняти правильне рішення щодо вашої спроможності бути донором зараз.

Ви можете здавати кров одразу після вакцинації від таких хвороб, як: грип, COVID-19, правець, дифтерія та кашлюк, вірус папіломи людини, менінгококова інфекція, пневмококова інфекція, поліомієліт (якщо це укол, а не краплі), кліщовий енцефаліт, черевний тиф, чума, холера. Також, після профілактичного щеплення від гепатиту А чи сказу. 

Ви маєте зачекати 14 днів, перш ніж здавати кров після вакцинації від гепатиту В та жовтої лихоманки. 

Ви маєте зачекати 28 днів до донації крові після щеплень від кору, краснухи і паротиту, оперізувального лишаю та профілактичного щеплення від вітряної віспи.

Також, якщо ви мали екстрену вакцинацію від сказу після укусу тварини, донорство доведеться відкласти на 12 місяців. 

Якщо у вас було потенційне зараження гепатитом В і ви зробили екстрене щеплення вакциною та/або було введення імуноглобуліну, зачекайте 12 місяців, зробіть тест на антигени вірусу гепатиту В та антитіла до них. Рішення щодо можливості бути донором прийматимуть лікарі.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень