Із бібліотек Київщини вилучили понад 400 тисяч російськомовних книжок

Дата: 30.08.2023 16:00
Кількість переглядів: 106

Публічні бібліотеки Київської області посилили роботу з актуалізації фондів в умовах збройної агресії рф проти України. Книгозбірні пристоличного регіону систематично здійснюють списання російськомовної та написаної російськими авторами літератури. На сьогодні кількість списаних книг у бібліотеках територіальних громад області сягає 441 тисячі примірників.

Про це повідомили в Департаменті культури та туризму Київської ОВА.

Вилучена література для дітей та дорослого населення містила антиукраїнський зміст і наративи російської імперії. Крім того, з бібліотечних полиць області прибирають російськомовні або видані в росії періодичні видання: газети, журнали, комікси.

Усі примірники в бібліотеках Київщини вилучають за чіткими критеріями згідно з рекомендаціями Міністерства культури та інформаційної політики України. Київська обласна військова адміністрація дала відповідне доручення районним органам виконавчої влади.

Зокрема, Київська обласна бібліотека для дітей протягом 2023 року списала зі своїх фондів 4347 примірників таких книжок.

Київська обласна бібліотека для юнацтва цьогоріч також уже списала 850 російськомовних примірників. Окрім цього, вся художня література і періодичні видання, написані російською мовою, вилучені з відкритого доступу.

Працівники відділу обслуговування користувачів здійснюють моніторинг такої літератури. Процес списання книг російською мовою в бібліотеках області триває.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень