Всебічна підтримка внутрішньо переміщених осіб на Київщині: при Київській ОВА створено Раду ВПО

Дата: 05.09.2023 08:00

При Київській обласній військовій адміністрації створили Раду з питань внутрішньо переміщених осіб та провели її перше засідання.

Члени Ради визначили основні пріоритети роботи, серед яких: вирішення житлових проблем ВПО, працевлаштування вимушених переселенців і підтримка їхнього бізнесу, а також юридична і психологічна підтримка ВПО. Найближчим часом розроблять план діяльності до кінця поточного року, який розглянуть на наступному засіданні. Також буде напрацьована стратегія роботи та визначені зони відповідальності кожного члена Ради.

Крім того, учасники обрали керівний склад Ради. Так, головою Ради ВПО став представник ГО «ДАКУС» Олександр Явтушенко, заступником голови – керівник ГО «Об’єднання переселенців «Спільна справа» Юрій Зиков, представницю ВПО Ірину Кізілову обрали секретарем Ради. Усі вони є внутрішньо переміщеними особами.

У заході взяли участь представники громадських організацій та внутрішньо переміщені особи, які представляють інтереси вимушених переселенців, займаються залученням коштів для впровадження та реалізації проєктів, пов’язаних із ВПО і постраждалими внаслідок активних бойових дій, надають допомогу, соціальний та юридичний супровід, психологічну підтримку тощо.

Київську обладміністрацію представили заступник голови КОДА Сергій Білецький та керівники структурних підрозділів КОВА.