Мінінфраструктури: Виплачено перший мільярд гривень за програмою єВідновлення

Дата: 06.09.2023 13:00
Кількість переглядів: 88

Фото без опису

Ці гроші держава виплатила українцям для ремонтів квартир і будинків, які були пошкоджені через російські обстріли.

Цю програму Мінінфраструктури розпочали в травні разом з командою Мінцифри та TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах і чули багато скептичних думок. Треба визнати – не всі вірили, що люди зможуть отримати реальні гроші — без корупції, без черг, без принижень.

Плани перетворилися у конкретні дії. Сам процес – від подачі інформаційного повідомлення до безготівкового розрахунку — максимально цифровізований, алгоритм роботи комісій органів місцевого самоврядування – регульований Постановою і обмежений чек-листом з прописаною вартістю робіт та будматеріалів. У разі проблемних питань заявник завжди може звернутися до Урядового контактного центру 15-45. І серед масиву дзвінків не було жодного – про несправедливість чи неправомірність. 

На даний момент отримали виплати 12146 людини, що подали заявки. Загалом таких понад 41 тисячу. Традиційно звертаюсь до місцевих влад – у ваших силах пришвидшити роботу комісій.

Якщо ж подивитися на конкретні громади – найбільше заяв надійшло з тих територій, які знаходилися під окупацією або ж розташовані поблизу кордону з росією.

  • Харківська – 17 тисяч заяв;
  • Ірпінська – 3 тисячі заяв;
  • Ізюмська – 1,6 тисячі заяв;
  • Миколаївська – 1,3 тисячі заяв;
  • Балаклійська – 1,3 тисячі заяв.

35% з тих, хто взяв участь у програмі єВідновлення – це люди, яким за 60. Найстарші одержувачі допомоги – три жінки, яким виповнилося 97 років. Вони проживають на Київщині та Миколаївщині.

Також важливо сказати, що 75% всіх грошей на будівельні матеріали були витрачені у невеликих місцевих магазинах, будівельні роботи також замовлені у фізичних осіб-підприємців.

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень