На Київщині стартував проєкт «Безпека та ментальне здоров’я населення громади»

Дата: 06.09.2023 13:30

У Київській області стартував проєкт «Безпека та ментальне здоров’я населення громади». Він впроваджується у межах освітнього вектору проєкту «Ментальне здоров’я – нейромережа Київщини». Розпочали його реалізацію в пристоличному регіоні Департамент освіти і науки Київської ОДА та Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів.

Ціллю проєкту є створення мобільних груп психосоціальної підтримки населення в кожній територіальній громаді області.

У його апробації беруть участь 14 територіальних громад області: Бучанська, Броварська, Бородянська, Богуславська, Великодимерська, Вишгородська, Гостомельська, Димерська, Кагарлицька, Макарівська, Обухівська, Рокитнянська, Таращанська та Славутицька. Громади-учасниці визначили осіб, відповідальних за ментальне здоров’я. Вони пройдуть навчання у вересні-листопаді за міжнародними проєктами.

До мобільних груп від кожної громади ввійшли педагогічні працівники різних категорій, а саме: практичні психологи, соціальні педагоги, заступники директора з виховної роботи, вихователі закладів дошкільної освіти та інші.

Учасники опановуватимуть прості і доступні протоколи першої психологічної допомоги, основи роботи з травмою, рекомендації щодо роботи з людьми під час кризи та після важких життєвих подій, інші дієві заходи підтримки суспільства у складні часи.

За результатами здобутих знань та навичок педагогічні працівники проведуть відповідні навчання в кожному закладі освіті своєї територіальної громади, спланують індивідуальну роботу з учасниками освітнього процесу та надаватимуть психоемоційну підтримку мешканцям своїх громад.

Серед міжнародних навчальних проєктів, за якими навчатимуть мобільні групи:

• «Психічне здоров’я для України» (МН4U) за підтримки Уряду Швейцарії та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC);
  • «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» (USAID) за підтримки Уряду США, Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я та в рамках ініціативи Олени Зеленської з побудови Національної програми психічного здоров’я;
  • «Розвиток систем попередження та реагування на насильство в закладах освіти та підвищення стійкості підлітків» від Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда-Україна»;
  • «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації (практичні дії та підтримка)» від Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ);
  • «Плекання резильєнтності в освітніх закладах», ініційований Міністерством освіти і науки України, спільно з Українським благодійним фондом «Коло сім’ї» та за підтримки міжнародного проєкту «Americares»;
  • «Кризова психологічна допомога», розроблений Ізраїльською коаліцією травми в рамках стратегічної програми Фонду психологічної реабілітації дітей та дорослих, що постраждали від війни, – Mental Health;
  • «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей» від німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та ГО «Про.Світ».

Проєкт «Ментальне здоров’я – нейромережа Київщини» – невід’ємна частина Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської.